У кишенях українців задзвенять гривні
Загрузка плеера...

У кишенях українців задзвенять гривні. Це станеться вже зовсім скоро. З першого липня набуває чинності рішення НБУ про оптимізацію грошового обігу. Воно, зокрема, передбачає заміну банкнот номіналами 1, 2, 5 і 10 гривень монетами. Відтак , за словами директора департаменту грошового обігу Національного банку України Віктора Зайвенка, мають випустити 140 і 145 мільйонів штук монет номіналом 1 і 2 гривні.

Віктор Зайвенко, директор департаменту грошового обігу НБУ:

«Ще рано говорити про вплив випуску цих монет, оскільки не все населення навіть їх бачило. Поки ми випустили лише 7 мільйонів монет номіналом 1 і 2 грн, у міру вилучення банкнот цих номіналів, ми випускаємо їм на заміну монети»

Також у Національному Банку України нагадали, що з першого липня 2018 року також припиняється додатковий випуск монет в 1, 2, 5 та 25 копійок, а також запроваджується заокруглення сум у чеку під час розрахунках готівкою.

В НБУ кажуть, що були змушені відмовитися від дрібних монет, бо вони "втратили свою купівельну спроможність".

Відтак у НБУ прогнозують, що впродовж двох-трьох років із обігу зникне майже половина від загальної кількості монет - це близько 1 мільярда монет дрібних номіналів.

Водночас і банкнот в обігу також стане менше, - приблизно на 40 відсотків.

 

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram