В Україні більше 20 тисяч офіційних корупціонерів
Загрузка плеера...

Корупційний флешмоб набуває вражаючої популярності в Україні. Хтось ступає на шлях хабарництва через нестачу грошей, привабливі суми й облаштування власного майбутнього, а хтось просто хоче спробувати й ведеться на мізерні подачки. Проте факт отримання посадовцями, медиками, правоохоронцями та іншими чиновниками "подяк" залишається фактом. Це явище настільки масштабне, що у нашій державі створили реєстр корупціонерів, куди внесено вже понад 20,5 тисяч не чистих на руку українців.

Ведеться ресурс ще з 2011 року і ввійшли до нього усі люди, котрі отримали вироки за статтями, що стосуються категорії корупційних правопорушень. Так, згідно з інформацією платформи, найпопулярнішими випадками є порушення вимог фінансового контролю, а от найрідше приймають пропозиції, обіцянки або отримують неправомірну вигоду. 

Варто зауважити, що до списку майже не потрапляють високопосадовці, адже вироки стосовно їхніх корупційних діянь роками розглядаються у судах. Частіше реєструють депутатів обласних та сільських рівнів, директорів підприємств і сільських голів. А от видалитися із ресурсу не так вже і просто, адже процедура така ще не продумана до кінця. Єдиним варіантом прибрати своє прізвище зі списку корупціонерів – отримати ухвалу суду про скасування вироку або щось схоже.

Варто зауважити, що впродовж 7 років найменше корупціонерів зареєстрували цьогоріч – майже 1,5 тисячі, хоча інформація поки лише за півроку, а от пік хабарництва припав на 2012 – більше 4 тисяч хабарників. Крім того, найчастіше дають "на лапу" директорам, а найрідше – спеціалістам.

Джерело: фото з відкритих джерел.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram