"Укрпошта" хоче вбити газети?
Загрузка плеера...

Підприємство "Укрпошта" планує підняти тарифи на доставку газет та журналів з першого січня наступного року. Таке рішення ставить на межу виживання друковані засоби масової інформації. Про це заявив голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко. За його словами, необхідно ввести заборону на підняття оплати за доставку періодики. З такою пропозицією спілка уже звернулася до прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.

Профспілка журналістів переконана, що чергове подорожчання просто вб'є газети як галузь. Адже половина вартості передплата на періодику становить саме доставка. Як свідчать показники за 2014-2018 роки, обсяги продажу друкованих видань і так зменшилися на 46% через ріст вартості поштових тарифів. Через чергове подорожчання люди відмовлятимуться від друкованих видань. А в сільській місцевості – це чи не головне джерело інформації. Відтак на кону стоїть питання інформаційної безпеки країни.

НСЖУ запропонувала "заморозити" підняття вартості послуг "Укрпошти" на рівні тарифів 1-го липня цього року. Крім того, профспілка вважає, що підприємство не має чіткої стратегії розвитку послуги з доставки передплатної періодики. Якщо ж прем'єр не дослухається до крику душі керівників газет і журналів, то він допоможе "Укрпошті" остаточно добити друковані ЗМІ, переконані фахівці.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram