"Зелені тарифи" в Україні – шлях в нікуди
Загрузка плеера...

У Верховній Раді зареєстровали черговий законопроект, яким пропонують зберегти на найближчі роки високі "зелені тарифи" на електроенергію. Про це пише видання "Наші гроші".

Співавтором законопроекту є представник від "Радикальної партії" Віктор Галасюк та Максим Єфімов від БПП.

Для розподілу альтернативної енергетики пропонують ввести аукціони. На них, нібито, можливість будувати сонячну або вітрову електростанцію отримає той, хто запропонує найнижчий тариф. Але попри все влада готова платити немалу суму за відповідні послуги підприємств.

Український "зелений тариф" на рівні 15 євроцентів за одну кіловат-годину наразі є найвищим у Європі. Однак на початку червня у ЄС тарифи становили 5 євроцентів. У цьому випадку українські чиновники чомусь не звертають увагу на європейську практику. Експерти стверджують, що захід, на відміну від нашої держави, знайшов вихід із ситуації, не прив'язуючись до високих тарифів.

Борис Кушнірук, економіст:

"На заході, оцінюючи ризики, пішли іншим шляхом. Вони просто встановили фіксований тариф і пообіцяли, що будуть за таким тарифом і викуповувати протягом багатьох років. Вони гарантували гарний тариф, він не настільки жахливий і великий, який є в Україні. На заході усвідомили, що це шлях в нікуди. Тому вони і пішли по іншому варіанту, не прив'язуючись до суттєвого тарифу".

Крім того, у новому українському законопроекті пропонується, щоб теперішній високий тариф зберігався як мінімум до 2020 року. За кілька років можна буде встигнути непогано заробити на альтернативній енергетиці і не тільки підприємствам, які її виробляють та продають. Однак не все так погано. Політики впевнені, що згодом тариф усе ж можна буде зменшити, але тільки на 20%. Бо ж, може, хтось таки не встигне нажитися.

Зазначимо, що "Зелені тарифи" є складовою частиною загальної ціни електроенергії та оплачуються за рахунок тарифів на електроенергію для споживачів. Тому, на думку експерта, українцям із власних кишень доведеться платити захмарні суми за електрику через такі "прогресивні" та "багатообіцяючі" "зелені" тарифи.

Борис Кушнірук, економіст:

"Очевидно, що тут є певні лобістські інтереси тих компаній, які зацікавлені у тому, щоб цей проект був. Такі тарифи всяк сприяють максимально активному нарощуванню потужності, але, враховуючи, що ціна такого тарифу надзвичайно висока, то, фактично, покривати її доведеться всім споживачам. Тобто не якийсь міфічний хтось, а саме всі споживачі повинні будуть покривати витрати по такому тарифу. Ми може закласти собі міну повільної дії, яка обов'язково вибухне у вигляді додаткових навантажень для всіх громадян".

При цьому Кушнірук зауважив, що покривати витрати на електроенергію будуть не з бюджету Україна, а на пряму, із рахунків громадян.

Варто додати, що "зелені тарифи" були однією з причин підвищення вартості електроенергії для населення в 2015 році. Їх особливістю є те, що вони зафіксовані в євро і тому автоматично зростають, якщо знецінюється гривня.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram