Чиновники шукають продавця для ОПЗ
Загрузка плеера...

Продаж Одеського припортового заводу – сумного символу "великої приватизації" – вже близько. Принаймні, так вважають у Фонді державного майна України. Чиновники тепер шукають, хто ж зможе продати багатостраждальне підприємство і ще п'ять державних заводів. ФДМ оголосив конкурс з відбору радників для підготовки до приватизації. Очільник відомства Віталій Трубаров повідомив, що йдеться також про Об'єднану гірничо-хімічну компанію, завод "Електроважмаш", вугільну компанію "Краснолиманська", а також про "Президент-Готель" і медичну компанію "Індар".

Радники з приватизації мають провести аналіз роботи підприємства, визначити його інвестиційну привабливість і розробити пакет антикризових заходів. Крім того, саме радники мають вирішити, за скільки грошей слід продавати державні заводи. За свої старання фахівці отримають половину відсотка вартості активів компанії. Якщо ж об'єкт потім зможуть успішно продати, то винагорода може зрости до 2%.

Відбір фахівців триватиме до кінця липня. Ще півроку може піти на підготовку до продажу Одеського припортового заводу. Таким чином, "легенду" приватизації можуть виставити на аукціон в кінці цього або на початку наступного року.

Нагадаємо, продаж державних підприємств є однією з вимог міжнародних інвесторів. Урядовці стверджують, що приватизація дозволить поповнити бюджет і позбутися збиткових корумпованих державних виробництв. Втім, розпродати державні заводи не виходить, навіть коли їх вартість зменшують. Торги щодо Одеського припортового заводу проводили вже двічі і обидва рази вони провалювались. Не допомогло й заниження ціни більш ніж в два рази. Під час останнього аукціону за ОПЗ запросили п'ять мільярдів гривень.

Джерело відео: YouTube, Facebook,фото з відкритих джерел

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram