Мільярди на держбанки стікають у прірву
Загрузка плеера...
  • Источник: Facebook

Із раціональністю використання коштів в Україні давно біда. Тепер це визнали навіть у Європейському банку реконструкції та розвитку.

Починаючи з 2008 року Національний банк України вклав 15,5 млрд доларів у підтримку державних банків. І це навіть без урахування видатків на неплатоспроможні банки, які були передані до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав керуючий директор ЄБРР в країнах Східної Європи і Кавказу Френсіс Маліж.

Він зазначив, що вливання будуть збільшуватися, якщо не покращити управління і нагляд у держбанках.

Для виходу з ситуації Україна має першочергово прийняти закон про державні банки, написав Маліж.

Водночас колишня очільниця головного фінрегулятора країни Валерія Гонтарева за такої ситуації навіть примудрялася "роздягати" держбанки. Як повідомляли українські ЗМІ, з 2012 по 2014 рік за участі  фінансової групи "Investment Capital Ukraine", співвласницею якої була Валерія Гонтарева, через корупційні схеми з держбанків було виведено 5 млрд грн. Утім, це не завадило Гонтаревій на посаді голови НБУ витратити на докапіталізацію Приватбанка майже 150 мільярдів гривень.

Нагадаємо, 5 червня Комітет з питань фінансової політики і банківської діяльності Верховної Ради підтримав законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення функціонування фінансового сектора в Україні". Серед іншого, документ покликаний врегулювати діяльність державних банків і управління ними.

Джерело: відео - Youtube, фото – з відкритих джерел Facebook

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram