У Туреччині обирають президента
Загрузка плеера...

У неділю в Туреччині розпочались дострокові парламентські і президентські вибори. За пост глави держави борються нинішній президент країни Реджеп Таїп Ердоган і представник опозиційної партії Мухаррем Індже.

Нинішнє голосування вважають головним викликом для чинного лідера. Президентські вибори можна назвати історичними не лише тому, що вони стали викликом для Ердогана, який вже відзначився досить жорсткою політикою як у самій Туреччині, так і за межами країни. Справа в тому, що саме після нинішніх виборів має відбутись перехід від парламентської до президентської форми правління. І той, кого оберуть турки, отримає значно більше повноважень.

Суперник Ердогана Індже пообіцяв, що у разі перемоги скасує надзвичайний стан, введений два роки тому після спроби військового перевороту. Крім того, опонент Ердогана обіцяє активізувати співпрацю з Євросоюзом і поновити переговори про вступ до ЄС.

Напередодні виборів у столиці Туреччини Анкарі і кількох інших великих містах відбулися мітинги на підтримку Мухаррема Індже. За повідомленнями поліції, на вулиці вийшли близько п'яти мільйонів людей.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram