Угорщина пом'якшила вимоги до України
Загрузка плеера...

Угорщина змінила своє ставлення до нового українського закону про освіту. Щоправда, зрушення, які відбулись, поки важко назвати суттєвими. Переговори між представниками офіційних Києва і Будапешта відбулись на Закарпатті.

У Берегові зустрілись міністри іноземних справ обох країн Павло Клімкін і Петер Сійярто. Були присутні також очільниця Міносвіти України Лілія Гриневич і угорський міністр Міклош Кашлер. До перемовин долучились представники місцевої угорської громади. Виявилось, що Будапешт пом'якшив свої вимоги і більше не вимагає, аби Україна відмовилась від закону про освіту. Натомість Угорщина наполягає на тому, щоб Київ виконав дві вимоги Венеціанської комісії. Це продовження перехідного періоду для реформування освіти і звільнення приватних шкіл від необхідності навчати дітей державною мовою. ЗМІ повідомляють, що українська сторона погодилась виконати ці умови.

Проте угорці чекають, поки Київ виконає обіцянки. До цього Будапешт не збирається підтримувати відносини між Україною і НАТО. Втім, нині Угорщина не має нічого проти того, щоб українські політики взяли участь у липневому саміті північноатлантичного альянсу. Конфлікт між державами триває вже майже рік.

Джерело відео: YouTube, Twitter

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram