"НФ" просуває диктатуру в Інтернеті в обхід Регламенту?
Загрузка плеера...

Включений до порядку денного Верховної Ради резонансний законопроект 6688, який відкриває шлях до блокування інформаційних сайтів без  судового рішення, не розглядався парламентським комітетом з питань свободи слова.

Ольга Червакова, член комітету ВР з питань свободи слова:

"Члени фракції "Народний фронт" і афілійовані з ними члени комітету з питань нацбезпеки і оборони, пишуть такі назви законопроектів, таким чином їх називають, щоб вони були розписані на комітет з нацбезпеки та оборони, який очолює "народнофронтівець" Пашинський. Або на комітет з питань культури і духовності, який очолює "народнофронтівець" Княжицький. І от таким чином законопроекти потім і проходять експертизу цих комітетів, де абсолютно не застосовується фаховий підхід. Де абсолютно не враховується сегмент прав людини. Де абсолютно не враховують міжнародні зобов’язання України. Якщо зараз буде запроваджено цей закон, то буде запроваджена просто диктатура в інтернеті. Будь-який районний слідчий зможе протягом декількох годин закрити будь-який суспільно-політичний сайт за висвітлення будь-якої резонансної теми. Там взагалі ідеться про глобальне згортання громадянських свобод".

Документ підготовлено торік депутатами з комітету нацбезпеки та оборони, серед співавторів – колишня журналістка Тетяна Чорновол. Але вона від коментарів відмовилась, посилаючись на підготовку іншого законопроекту про облік споживачів газу.

Тетяна Чорновол, співавтор законопроекту:

"Там я один з підписантів. А це моє дітище, яке вчора не пройшло і  яке взагалі руйнує корупційну систему обліку газу в Україні".

Голова комітету з питань нацбезпеки і оборони, який буде розглядати законопроект, запевнив, що частина закону про національну безпеку, у якій йдеться йдеться про інформаційну безпеку, жодним чином не зазіхає на свободу слова.

Сергій Пашинський, голова комітету ВР з питань нацбезпеки та оборони:

"Цей закон інформаційної безпеки до свободи слова не має жодного відношення. Ніхто не зазіхає на свободу слова. Ніхто не вводить ті норми, якими у 90-х роках розправлялися з журналістами. Мова йде про контррозвідувальну діяльність Служби безпеки України".

Законодавчу ініціативу вже порівнюють із диктаторськими законами 16-го січня, які попередня влада протягувала через парламент без обговорення та використання системи Рада, голосуючи руками. 

Сергій Лещенко, народний депутат "БПП":

"Багато було публікацій, які стосувалися корупції в оборонній сфері, де фігурував і Пашинський і його соратники і оточення президента. І цей закон цілком може бути реакцією на такі публікації".

Законопроект щодо протидії загрозам національної безпеки у інформаційній сфері намагалися включити до порядку денного парламенту іще минулого року. Тодішній омбудсмен Валерія Лутковська назвала документ таким, що суперечить Конституції України і самій суті вільного висловлення людьми думок. Нагадаємо, що у березні 2018-го року новим уповноваженим з прав людини була призначена нардеп від того ж "Народного фронту" Людмила Денісова.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram