У Раді питали прем’єра, чому не звільнено Лінчевського
Загрузка плеера...

Народні депутати під час години запитань до уряду у Верховній Раді питали Гройсмана, що там з відставкою Лінчевського. Питали опозиційні фракції, які підтримали свого часу медичну реформу.

Олег Ляшко, голова фракції "РПЛ":

00:36 "Ми висували вимогу про те, щоб ви прийняли рішення про його відставку. Ви надали доручення державній службі провести експертизи, провести розслідування і так далі. Хоча яке може бути розслідування! Хіба серце не підказує, що державний службовець, який з неповагою ставиться до людей, повинен просто піти у відставку. Яке може бути розслідування? Що треба розслідувати? Помічниця Президента Сполучних Штатів на слуханнях в Сенаті сказала про Маккейна – ви його не слухайте, він все одно помре і вона пішла у відставку. Ваш заступник міністра охорони здоров’я розказує – онкохворі все одно помруть, і ви його прикриваєте! І досі не відправили у відставку!".

Вимагають відставки Лінчевсього через невідповідність займаній посади вже і в коаліції.

Валерій Карпунцов, народний депутат ("БПП"):

"Ми на сьогодні маємо особу, яка не має права обіймати посаду міністра охорони здоров’я. Тим більше ми маємо – депутати вважають, суспільство вважає – нелегітимних, нефахових заступників. У мене зараз копії підписів, яких є понад двісті, депутатів коаліції. Коаліції! Стосуються громадянина Лінчевського. Кожна його присутність на будь-якому заході, вона є нефаховою і вона викликає спротив. Спротив парламенту, спротив коаліції. Те, що згадав мій колега, струснуло всю державу. Ви не беріть на себе чужих гріхів і чужий негатив!".

Голова уряду на це розповів народним депутатам, що дав Лінчевському шанс. 

Володимир Гройсман, прем’єр-міністр України:

"Я прослухав плівку, де виступав цей заступник міністра. Якби він так однозначно сказав про це, я би навіть ні у кого поради не просив, а звільнив в ту ж хвилину. І це було би моє рішення. Коли почали ретельно розглядати, там те, що вирвали з контексту, то вирвали з контексту. Я готовий звільнити будь-кого. Але справедливо. І для мене це принципово важливо. Я його запросив і йому сказав наступну річ – ви сказали слова, які можна трактувати по-різному. Але дуже важливо не те що ви сказали, або як це інтерпретують. А як ви будете робити у своєму житті. І я до нього звернувся з тим, щоб він довів своїми справами по догляду за онкохворими людьми, що він має чутливе серце. І абсолютно нормальну, добру душу. Якщо він це зробить, я думаю, що він усім доведе, що він людина, яка може співчувати і турбуватися. Якщо ні – піде працювати на іншу роботу".

Депутати цікавилася у прем’єра не лише Лінчевським, а і його безпосередньою начальницею.

Ігор Шурма, член комітету ВР з питань охорони здоров’я:

"Ви не сидіть на протязі, як сказала т.в.о. міністра, бо простудитесь. А саме головне, щоб ви не сідали ще  на холодний камінь, бо простуда буде трошки інша. Я вам бажаю міцного здоров’я. Тепер по суті питання – Володимир Борисович, в уряді на засіданні Кабінету міністрів серед вас сидить тимчасово виконуючий обов’язки міністра. Людина, яка має громадянство іншої держави. Як таке може бути, що людина з паспортом іншої держави має доступ до державної таємниці. Більше того, за цю державну таємницю їй доплачують гроші. В якій країні це може бути, я не розумію".

Володимир Гройсман, прем’єр-міністр України:

"І вам бажаю здоров’я! Ви ще забули сказати, що треба утриматися і не пити холодну воду.  І під кондиціонером не сидіть, щоб не продуло. Ви нам потрібні здорові, хто ж тоді буде нас критикувати. Хочу вам сказати, що Уляна Супрун має українське громадянство, український паспорт. І він є якраз в документах у Кабінеті міністрів України".

Варто зазначити, що ані сама Супрун, ані Лінчевський після скандалу до депутатів на годину запитань до уряду не приходять. Міністерство охорони здоров’я представляє відповідальний за реформу фінансування системи охорони здоров’я заступник міністра Павло Ковтонюк.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram