Еврика! Вужчі дороги – менше аварій
Загрузка плеера...

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України вирішило звузити ширину смуг на дорогах у містах і селах. Про це повідомив заступник голови Мінрегіону Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

Такі зміни вводять нібито з метою підвищення безпеки руху та зменшення заторів. Яким чином це знизить кількість аварій та вирішить проблему заторів, достеменно невідомо. Однак у міністерстві переконані, що зміни точно будуть. І, щоб не виникало багато питань, наша влада вирішила, вже за традицією, назвати нововведення європейською практикою, бо все ж таки в Європу прямуємо.

За словами заступника міністра, сьогодні в Україні ширина однієї смуги становить близько 3,5 метрів, залежно від призначення. Тоді як у Європі ширина смуг приблизно 3 м. Вужчі дороги, на переконання чиновника, підсвідомо спонукають водіїв їхати обережніше і з меншою швидкістю. І тільки тому кількість аварій в Європі значно менша ніж у нас.

Такі оновлені Державні будівельні норми вже встигли опублікувати, вони почнуть діяти з 1 вересня 2018 року. Відтепер, згідно з документом, ширина смуги на магістральних вулицях у містах, а також на дорогах та головних вулицях сіл має становити 3 м. А от на магістралях загальноміського значення безперервного руху у великих містах – 3,5 м. А на місцевих житлових вулицях і дорогах усіх населених пунктів - 2,75 м.

Тепер можна не хвилюватися за безпеку на дорогах. Адже міністерство гарантує результат… . Але є ще один великий плюс у таких змінах: асфальту ж можна використовувати значно менше – економія. І чим вужчий асфальтний покрив, тим менше ям на ньому і, відповідно, й аварій через ці ж ями. Усе логічно.

Може, хоч після цього нововведення водії перестануть нарікати на владу і нарешті скажуть чиновникам велике спасибі!

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram