Пальміра нетуристична: руїни проти новобудов
Загрузка плеера...

Одеса – багатогранне місто, яке поєднує в собі сучасність та історію… Вузькі старенькі вулички у центрі міста переносять людей у роки розбудови Перлини біля моря, сучасні ж заклади та будівлі, навпаки, показують, наскільки розвиненим є місто…

Гуляючи тією ж Аркадією, можна на мить уявити, що прилетів у Дубаї – чого тільки варті сучасні багатоповерхові готелі. І нічого, що вони зведені на гроші іноземних інвесторів, не важливо, що вартість проживання в них далека від номерів у Залізному порту чи Лазурному в сусідній Херсонщині… Та попри це відвідувачів – хоч греблю гати… Їдуть до Південної Пальміри на сонячні пляжі, популярні в усій Європі дискотеки та місця для відпочинку.

В Одеській міській раді розповідають: щороку в місті будують по 4-5 готелів, відкривають нові ресторани, кафе та парки… Адже мало того, що місто окупують відпочивальники, тут частенько бувають і бізнесмени з Туреччини, Китаю, Італії та Франції.

Павло Вугельман, заступник одеського міського голови:

"Что касается технологий, сегодня в Одессе действует IT-кластер, который насчитывает более 170 IT-компаний. У нас есть очень хороший прецедент, когда одесские компании становятся лидерами украинского рынка IT. Такие компании, как Luxary, которая была куплена компанией SNEP за 150 млн дол. Это создание электронных учебников Gutenberg, компания так же существует и создана одесситами и компания Kwambio, которая сегодня уже печатает кости человека, органов человека и многое другое".

У мерії кажуть, що попри зведення будівель, відкриття нових закладів, стараються підтримувати в належному стані й історичні пам’ятки. Цьогоріч працюють над 40 об’єктами архітектури.

Ба більше! Закупають новий транспорт (13 тролейбусів), планують розбудовувати наземне метро… Робота, як кажуть, кипить, аж википає… Цьому сприяє люба урядовцям… децентралізація. З нею бюджет міста поповнюється й поповнюється… І якщо п’ять років тому він складав 300 млн грн, то зараз сума зросла до 8 мільярдів.

Павло Вугельман, заступник одеського міського голови:

"Если систему отопления мы не ремонтировали больше 60 лет, то сейчас впервые мы имеем возможность начать этот процесс. Если лифты мы не меняли на протяжении 30 лет, и они имели полный износ, то сегодня, благодаря внедренной программе замены лифтов, в ближайший год все лифты будут заменены на новые в городе. Что мы впервые начали открывать школы и детские сады, мы начали капитальный ремонт очень многих школ и детских садов, которые так же 10-летиями не ремонтировались".

Серед проблем одеські посадовці називають екологічні, зокрема укріплення берега…

Та з ними не погоджується більшість місцевих жителів, а також туристів, які збираються не тільки в центрі, а на периферії. Там не все так гладко, як здається…

Якщо прогулятися в житлових районах, можна побачити закинуті розвалені приміщення, які й будинками назвати важко… Обходять їх десятою дорогою, щоб нічого, не дай Боже, не впало на голову…

Виходить, що влада та підприємці спрямовують практично всі кошти на розбудову центральних вулиць, набережних та пляжів – тобто місць, які облюбували туристи… А ось про потреби… та що там! безпеку одеситів доводиться думати їм самим… Ну просто повна… децентралізація!

Юлія, одеситка:

"Многие дома у нас в лесах находиться и не все начали ремонтировать вот уже сейчас, кое-что ремонтируется с прошлого года. Я понимаю, что процесс долгий, что-то вот происходит, не всегда мы этим довольны, потому что затягивается некие процессы, улицы некие закрыты, но я понимаю, что это нужно и куда же без этого. Вообще я люблю свой город, я здесь живу и если бы мне тут что-то не нравилось, я бы, наверное, уже уехала. А чего не хватает? Ну, наверное, прежде всего современной системы общественного транспорта".

Невдоволені одесити й тим, що у місті історичні будівлі перетворюють в офіси… Прогрес-прогресом, а історія – на першому плані.

Артем, одесит:

"Велодорожек не хватает больше всего. Того, что обещают и то, что делают – ничего не получается. Ставят машины так же, как и раньше… Улица Ольговская… вложили много денег и на нее проехать просто невозможно".

Та труднощі є скрізь. Просто в чужому місті всіх мінусів не помічаєш. Адже давно відомо, що добре там, де нас немає…

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram