Заради ЄС Лукашенко готовий до змін
Загрузка плеера...
  • Источник: Facebook

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що готовий до демократичних перетворень у країні.

Про це Лукашенко повідомив у Мінську під час зустрічі з єврокомісаром із питань політики сусідства та переговорів про розширення ЄС Йоганнесом Ганом.

Лукашенко підкреслив важливість того, що Європейський союз – "найближчий сусід Білорусі", а "з сусідами, оскільки вони від бога, треба дружити та вибудовувати партнерські стосунки".

"Не гоже нам смотреть друг на друга через забор, мы решили идти навстречу друг другу, восстанавливать партнерские отношения. Мы не просились в Евросоюз: наверное, это абсурдно и нереально. Но мы хотели бы, чтобы у нас с ЕС были такие отношения, которым бы даже позавидовали члены Евросоюза", - наголосив Лукашенко.

Президент Білорусі підкреслив, що готовий пройти свій шлях заради членства у ЄС, звісно, якщо Євросоюз готовий до цього.

Водночас Лукашенко визнав, що Євросоюз має низку претензій до Білорусі, зокрема щодо демократії, свободи слова, політв'язнів та скасування смертної кари. Однак, за його словами,  основою співпраці є торгово-економічні, фінансові відносини.

Глава держави запевнив, що "готовий сміливіше йти на трансформацію та реформування політичного устрою" після посилення економічних зв'язків із ЄС.

Йоганнес Ган, в свою чергу, погодився із тим, що Білорусі та ЄС протягом останніх років вдається будувати "довірливі стосунки".

Нагадаємо,  у 2016 році Євросоюз зняв більшу частину санкцій із Білорусі та Олександра Лукашенка, які були введені з 1998 року.

Джерело: Youtube, фото – з відкритих джерел

 

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram