Нардепи посилюють тиск на інтернет-простір
Загрузка плеера...
  • Источник: Facebook

Свобода слова в Україні - під загрозою. І все через те, що народні депутати вирішили на законодавчому рівні позбутися багатьох інтернет-ресурсів, які стали заважати їм та їхнім партійним босам. До порядку денного парламентарі включили розгляд законопроекту, яким хочуть дозволити СБУ без рішення суду блокувати "неугодні" сайти.

Зокрема, Службі безпеки України хочуть надати право блокувати доступ до будь-якого інформаційного ресурсу вже не тільки за рішенням суду, а й на підставі рішення прокурора, слідчого або Ради нацбезпеки і оборони.

Ініціатори та автори диктаторського законопроекту - члени коаліції, нардепи з комітету нацбезпеки і оборони Іван Винник з "Блоку Петра Порошенка", Дмитро Тимчук і Тетяна Чорновол "Народного фронту" пропонують внести зміни до деяких законів з метою "протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері".

У разі прийняття закону, такими погрозами вважатимуть вплив на дії органів влади і віднесуть їх до категорії "технологічний тероризм".

Шквал критики вже встиг обрушитися на цю законодавчу ініціативу з боку першого заступника голови комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Ольги Червакової.

За її словами, під "здійсненням впливу на органи державної влади" влада розуміє будь-який громадський контроль чи пересічний пікет. "А позасудове блокування сайтів - це повернення навіть не до Януковича, а до самого Сталіна!", - написала у своєму Facebook нардеп.

На цю ініціативу вже відреагували і в Національній спілці журналістів України. Її голова Сергій Томіленко назвав законопроект "диктаторським" і додав, що всю відповідальність за включення до порядку денного в парламент диких ініціатив несуть фракції "БПП", "Народного фронту", "Радикальної партії", а також" Воля народу".

Численні громадські організації зокрема Детектор медіа та Інститут Масової Інформації вимагають відкликати законопроекти за номерами 6676 і 6688, схвалення яких може звузити свободу Інтернету в Україні.

Джерело: відео - Youtube, фото – з відкритих джерел Facebook

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram