Українці масово їдуть "на багаті села" за кордон
Загрузка плеера...

Сім мільйонів українців періодично їздить за кордон на заробітки. Переважно люди перебувають у сусідніх країнах декілька місяців, а потім повертаються на Батьківщину. Такі офіційні дані навів міністр соціальної політики України Андрій Рева, фактично визнавши провальну політику уряду за останні роки. При цьому експерти запевняють, що реальні цифри трудової міграції значно більші.

Але чиновник дивиться на проблему крізь рожеві окуляри і запевняє, що ситуація через пару років зміниться. Зокрема некваліфіковані працівники менше будуть шукати роботу за межами нашої країни. Водночас Рева визнав – відтоку професійних кадрів до країн ЄС не уникнути. Адже поляки уже суттєво спростили процедуру офіційного працевлаштування для українців у себе в країні. Те ж робить і Чехія.

Наприклад, для того аби нашому співвітчизнику офіційно працевлаштуватися в Польщі, достатньо мати біометричний паспорт. Фахівці переконують, що кількість таких країн, які радо прийматимуть українських громадян легально на роботу, надалі тільки зростатиме. А відповідно, відтік професіоналів і просто роботящих людей з України за кордон збільшиться. Однак чи дуже турбує це нашу владу?

Згідно з офіційними даними Національного банку, обсяг грошових переказів з інших країн в Україну за минулий рік перевалив за 9 мільярдів доларів, що становить 8,4% ВВП. Майже усі ці кошти перераховані нашими заробітчанами своїм рідним. А це є непрямі іноземні інвестиції, бо гроші осідають тут. Тому владі в принципі вигідно, аби трудова міграція українців за межі країни продовжувалася і навіть зростала. Адже з такими темпами грошові потоки з-за кордону щороку збільшуватимуться.

Втім, є інша сторона медалі. Якщо чинна влада "протягне" в Раді закон про оподаткування заробітчан, то українцям буде вигідніше не повертатися на Батьківщину і не годувати своїми грошима зажерливих українських можновладців. Біда тільки, що мало хто з керівництва країни усвідомлює можливість такої катастрофи.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram