"Укрзалізниця" знову вляпалась в історію з тендерами
Загрузка плеера...

Керівництво "Укрзалізниці" заворушилось через черговий сумнівний тендер, який уклали чиновники акціонерної компанії. Йдеться про закупівлю на суму в 625 мільйонів гривень. Днями ЗМІ забили на сполох через цю сумнівну оборудку, а тепер у справу втрутилось Міністерство інфраструктури.

"Укрзалізниця" вирішила придбати стрілочні переводи. Попри те, що в Україні працює Дніпровський стрілочний завод, залізничники обрали інших виробників. Монополіст прийняв тендерні заявки від двох товариств з обмеженою відповідальністю, з якими "Укрзалізниця" працювала раніше. ТОВ "Крендлз" і ТОВ "Дніпрозалізничпостачання" вже укладали контракт майже на півтора мільярда гривень. При цьому підприємці завищили вартість продукції на 40%.

Таке зловживання привернуло увагу детективів Національного антикорупційного бюро України, і НАБУ відкрило кримінальне провадження. Але сумнівна історія підприємств не налякала посадовців, і залізничники підписали угоду про придбання продукції. При цьому, як підрахували медіа, вартість стрілочних переводів знову виявилась вищою за ринкову.

Міністр інфраструктури Омелян заявив, що обговорив ситуацію з керівником "Укрзалізниці" Євгеном Кравцовим. Чиновники обіцяють зупинити тендер.

Залізничний монополіст вже не вперше відзначається сумнівними оборудками. Невдовзі після корупційного скандалу у Міністерстві оборони залізничники вирішили придбати паливо у "дочки" компанії "Трейд Коммодіті", яку вважають причетною до корупційної оборудки. Нагадаємо, раніше в Антимонопольному комітеті назвали "Укрзалізницю" лідером за кількістю скарг на порушення під час закупівель.

Джерело відео: YouTube

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram