Історична пектораль нагадала про "скіфське золото"
Загрузка плеера...

47 років тому під час розкопок на кургані Товста Могила у Дніпропетровській області український археолог Борис Мозолевський знайшов один із найбільших історичних скарбів України – Скіфську Золоту пектораль.

Прикраса вважається найважливішою археологічною знахідкою 20 століття та шедевром світового мистецтва. Її приблизна вартість 2 млн. дол., хоча були й пропозиції на порядок вищі. Це жіноча прикраса, виготовлена з якісного золота, її вага понад кілограм. На реліквії близько ста майстерно виконаних фігур, зображені тварини, рослини та люди.

За словами дослідників, пектораль замовила скіфська знать у майстрів Афін або Пантікапея. Дехто вважає, що цей витвір мистецтва – зашифроване послання скіфів, стародавній календар.

Зараз цей скарб зберігається в київському Музеї історичних коштовностей України.

Але не всі історичні скарби зараз перебувають на території нашої держави. Приміром, експонати кримських музеїв, зокрема колекцію "скіфського золота", так і не повернули Україні. А влада з року в рік "годує" обіцянками й "оптимістичними" прогнозами.

Так, нещодавно у Мінюсті повідомили, що суд у Нідерландах лише на початку 2019 року збирається розглядати апеляцію про повернення Україні експонатів музеїв з анексованого Криму. Ця справа тягнеться ще з часів окупації півострову і реальних результатів не видно.

Більшість експонатів кримських музеїв, які нідерландський суд ухвалив повернути Україні, сьогодні зберігаються в Амстердамі. Однак коли ми дочекаємося їхнього повернення і чи дочекаємося взагалі?

Джерело відео: YouTube, фото з відкритих джерел

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram