ОБСЄ розкритикувала Угорщину за біженців
Загрузка плеера...

Рада Європи та Організація з безпеки і співробітництва в Європі розкритикували ухвалений в Угорщині пакет законів, які пропонують покарання за надання допомоги біженцям та незаконним мігрантам.

В організаціях вважають, що пакет законів, який отримав назву "Стоп Сорос", суперечить законодавству ЄС.

Венеціанська комісія звернулася до Угорщини з проханням утриматися від схвалення нового закону до публікації доповіді, яку вона підготувала спільно з ОБСЄ.

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International також виступила з критикою пакету законів "Стоп Сорос".

"Даремно уряд заявляє, що захист угорців є метою внесення поправок в закон, насправді це є систематичною ліквідацією наших основних свобод", - йдеться у заяві Amnesty International.

Нагадаємо, напередодні червня парламент Угорщини проголосував за так званий "Стоп Сорос" пакет. Він складається з трьох законів, які передбачають покарання за надання допомоги біженцям та незаконним мігрантам, кидають виклик всьому ЄС та істотно звужують можливості для дій неурядових організацій. Влада Угорщини вважає, що фонд Сороса "Відкрите суспільство" фінансує компанії, що допомагають нелегальним мігрантам потрапити до країн Євросоюзу. Згідно з новими законами, самі біженці не зможуть просити про легалізацію в Угорщині, якщо вони намагаються потрапити туди через третю країну.

Під час міграційної кризи в Європі в 2015 році через Угорщину в Західну Європу проїхали близько 400 тисяч мігрантів.

Джерело: Reuters, фото – з відкритих джерел

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram