Експерт: у МОЗ брешуть – вакцини немає
Загрузка плеера...

Кір продовжує гуляти Україною. За останній тиждень із цією хворобою злягли майже 1,5 тисячі українців. За інформацією Міністерства охорони здоров'я за період з 12 по 19 червня на кір захворіли 560 дорослих і 841 дитина.

Однак причини такого спалаху хвороби у нашому МОЗі чомусь не називають. Воно й не дивно, адже за повідомленнями міністерства, вакцини в Україні не бракує. Проти кору закупили щеплень із надлишком для всіх регіонів країни. Така вакцина нібито якісна, ефективна й безпечна, а головне – її можна отримати безкоштовно. Станом на 14 червня 2018 року, в Україні у відкритому доступі має бути 892 тисячі доз сироватки.

Чому ж тоді українці продовжують хворіти і помирати від кору? Загалом від початку року хворобу підхопили майже 22 тисячі людей, а від її ускладнень померли одинадцять осіб: семеро дітей і четверо дорослих. Відповідальний секретар Національної медичної палати України Сергій Кравченко переконаний, що у відомстві не кажуть правди українцям.

 Сергій Кравченко, відповідальний секретар Національної медичної палати України:

"Міністерство охорони здоров'я як завжди цинічно бреше. У наявності вакцини цієї немає. Завдяки міжнародним закупівлям Україна отримала лише 30% вакцини від потреби. Насправді ні МОЗ, ні закупівельні агенції не змогли провести відповідну закупівлю. Вакцини цієї у достатній кількості немає навіть на світовому ринку, бо багато економічно розвинених країн вже подолали кір у своїх країнах".

Експерти переконані, що такі масштабні спалахи кору в Україні все ж можна було попередити або хоча б спробувати запобігти поширенню хвороби. Проте наше профільне міністерство як завжди пасе задніх. Посадовці відомства не спромоглися вчасно сформувати відповідну потребу. Тому, за словами Кравченка, насправді Україна отримала виключно 30% необхідної вакцини.

Експерт додав, що на ринках зараз представлена вакцина від кору бельгійського виробництва, вона доволі безпечна, є медичним препаратом останнього покоління. Але Уляна Супрун завдяки ажіотажу довкола хвороби лобіює аналогічну вакцину, але індійського виробництва.

Варто додати, що багато людей скаржаться на якість цього хваленого міністром препарату. Після щеплення, особливо у дітей, часом виникають ускладнення. Деякі батьки почали відмовлятися від планової вакцинації, побоюючись важких наслідків.

Фахівці стверджують, що в МОЗ навіть не розглядають факти поствакцинальних ускладнень сьогодні. Тому й не знають із чим вони пов'язані. Крім того, Кравченко запевняє, що Мінохорониздоров'я спеціально приховує достовірну інформацію від українців, щоб прикрити злочини.

Сергій Кравченко, відповідальний секретар Національної медичної палати України:

 "Зважаючи на те, що міжнародні організації і МОЗ не змогли забезпечити вчасно вакцини від кору, у нас стався спалах. На даний час нам невідомо, чи подолали ми епідпоріг, чи ні. Але достовірно відомо, що посткореві ускладнення спричинили тяжкі наслідки - смерть людей, і, на жаль, серед них переважно діти. Це вже є злочин, який скоїли посадові особи МОЗу. Його можна кваліфікувати за статтею злочинна службова бездіяльність або перевищення владних повноважень".

 Кваліфікувати, звичайно можна, тільки от таких кримінальних справ поки нема. І коли правоохоронці займуться цим питанням – невідомо.

Джерело відео: YouTube

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram