Депутатську недоторканність знімуть…у 2020 році?
Загрузка плеера...

Конституційний суд чи не вперше за роки незалежності дивує українців правильністю своїх дій. Але самі законодавчі акти, за якими виносяться рішення, мають чимало підводних каменів.

Ось, до прикладу, Конституційний Суд визнав конституційним президентський законопроект № 7203 про скасування недоторканності народних депутатів.

Серед іншого, законопроект пропонує виключити зі статті 80 Конституції України частини 1 і 3, які передбачають недоторканність народних депутатів і неможливість притягнення їх до кримінальної відповідальності без згоди парламенту.

З першого погляду, нібито шляхетну мету переслідував ініціатор законопроекту Президент Петро Порошенко. Але є одне але. Документом передбачено, що він набуде чинності лише 1 січня 2020 року, якщо за нього проголосують народні обранці.

Зрозуміло, що перед виборами всі методи гарні. Гарант добре зважив, що лобіювання питання позбавлення депутатської недоторканості тут і зараз може залишити його без повноцінної команди в парламенті. А так – і вовки ситі, і вівці цілі: депутатів позбавлять недоторканості, а відбудеться це тоді, коли вибори будуть позаду.

 

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram