Уряд звітував про діяльність у підвалі парламенту
Загрузка плеера...

20-го червня у Верховній Раді мав звітувати про діяльність у 2017-му році уряд Володимира Гройсмана.

Борислав Береза, народний депутат (позафракційний):

"Я бы поддержал отчет правительства, если бы я его слышал и с ним согласился! На сегодняшний день это тайна за семью печатями, о которой все говорят, но почему-то никто не видел этот отчет. А мне бы хотелось, чтобы отчет проходил не кулуарно, на комитете. А публично – в сессионном зале. Чтобы украинцы услышали, о чем отчитывается правительство. И дали свою оценку – согласны они или не согласны".

Замість сесійної зали – підвал Верховної Ради. Прем’єр-міністр до депутатів таки дійшов, але не до всіх. Про діяльність Кабінету Міністрів у 2017-му році слухали в основному члени парламентського комітету з питань економічної політики. Нагадаємо, що звіту уряду в Раді зачекалися нібито через відрядження голови профільного комітету, який поїхав у Вашингтон іще наприкінці квітня.

Андрій Іванчук, голова комітету ВР з питань економічної політики:

"Перш за все, я хотів би від комітету попросити пробачення, що у нас було перенесене засідання про звіт уряду. Тому що мені треба було за дорученням голови Верховної Ради бути у відрядженні у Вашингтоні і така трошки вийшла технічна затримка. Так що перепрошую. Але сьогодні ми зможемо фахово обговорити результати за минулий рік. І повідомити суспільство, як багато було зроблено".

Далі депутати та урядовці почали обмінюватися компліментами.

Андрій Іванчук, голова комітету ВР з питань економічної політики:

"Ви знаєте, у країні, яка чотири роки знаходиться у війні, були величезні ресурси державного бюджету, які направляються на захист нашої незалежності. Уряду у 2017-му році вдалося забезпечити і стабілізувати економічний ріст. Уряду у той період, коли якраз найбільші виплати по зовнішніх запозиченнях лягли на їхні плечі".

Володимир Гройсман, премєр-міністр України:

"Нам вдалося забезпечити економічне зростання на рівні 2,5%. Хочу також сьогодні повернутися і до першого кварталу 2018-го року. Ми бачимо економічне зростання економіки на 3,1%. Пріоритет нашого уряду, який абсолютно співпадає з пріоритетами парламенту – ми можемо рости швидше й обсяги можуть бути вищими. І ми поставили пріоритет економічне зростання від 5% і вище".

За результатами засідання всіх усе влаштувало. Комітет взяв до відома звіту уряду про роботу у минулому році. Відповідне рішення було ухвалене одноголосно. А прем’єр-міністр подякував за високу оцінку його роботи

Сергій Соболєв, заступник голови фракції "Батьківщина":

"Найкращий звіт уряду – це зменшення безробіття, реально працюючий сектор економіки. Новітні технології, підняття заробітних плат і пенсій, скасування пільг для супермонополій. Закриття офшорних юрисдикцій, реальна медична реформа, а не те, що зараз відбувається. Оце є ключові речі, по яких уряд може звітувати. Тобто, це ключові економічні й гуманітарні показники Подивіться будь-який звіт будь-якого уряду у світі. З чого починається? Яка ключова перша цифра? Це зменшення рівня безробіття. Далі – рівень середніх заробітних плат, пенсій. Далі- працююча економіка. Ось про що звітує уряд! Усе інше – це слова!".

У коаліції припустили, що звіт уряду в парламенті може відбутися наступного пленарного тижня.

Леонід Ємець, народний депутат ("Народний фронт"):

"Навряд чи цей парламент відправить нинішній уряд у відставку. Але наступний парламент обов’язково буде визначати новий уряд. Це передбачено Конституцією – старий уряд не збережеться автоматично. А це означає, що ці міністри і прем’єр-міністр дадуть звіт не лише формальний, а фактичний. Своїми посадами – про ті завдання, які перед ними були поставлені, яких результатів вони досягли. Під час складання присяги перед новим парламентом".

Зазначимо, що з повноцінним звітом уряду – у сесійній залі, і з голосуванням про підтримку чи не підтримку Кабінет Міністрів Володимира Гройсмана за два роки діяльності жодного разу не з’являвся.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram