Реформа "швидкої": українців лікуватимуть водії
Загрузка плеера...

Незабаром "швидка допомога" працюватиме по-новому. Уляна Супрун повідомила, що туди наберуть парамедиків і медтехніків. А лікарі, фельдшери та водії пройдуть навчання за світовими стандартами та підвищуватимуть кваліфікацію. Після цього у МОЗ обіцяють збільшити персоналу зарплату.

Та от отримають її далеко не всі, бо більшість працівників можуть скоротити. Такими побоюваннями з телеканалом News Network поділився керівник виїздної бригади "швидкої допомоги" Фелікс Лідерман.

Фелікс Лідерман, керівник виїздної бригади "швидкої допомоги", фельдшер:

"Зараз надійшло повідомлення, що будуть представники МОЗ виїжджати з нами у складі бригад і перевіряти роботу швидких бригад, начебто ми неякісно працюємо. Але я думаю, що це робиться з метою скорочення цих бригад.+15:18-15:20 І можуть за цей рахунок підвищити зарплату".

Та не лише персонал відчує на собі реформи Супрун, але й прості люди. Як пояснив Фелікc Лідерман, на виклики "швидкої" лікарі більше їздити не будуть. Замість них екстренну допомогу пацієнтам надаватимуть менш кваліфіковані спеціалісти: фельдшер, якого на курсах зроблять парамедиком, та водій, який стане медтехніком.

Фелікс Лідерман, керівник виїздної бригади "швидкої допомоги", фельдшер:

"За новою реформою я буду парамедиком. Але за новою реформою я буду взагалі без лікаря працювати і замість того, щоб зі мною працював мій санітар, з яким я вже десять років працюю ,він у мене втратить роботу, а буду разом з водієм ходити на виклики. Лікарів не буде тому що вони будуть в якості консультантів, санітарів не буде. А колишній водій, якого щойно перевчили , це відповідно не дуже висока якість медичної допомоги".

До не дуже високої якості медичної допомоги українці мають підготуватися заздалегідь, - каже правозахисник Едуард Багіров і як тільки помітять порушення, одразу йти до суду.

Єдуард Багіров, правозахисник:

"Я призываю граждан Украины в случае с нарушением их прав на качественную медицинскую помощь обращаться с исковым заявлением в суды различных инстанций по всей Украине. Я думаю, что сложно будет представителям Министерства здравоохранения в суде доказать, что предложенные ими после медицинской реформы механизмы работают эффективно".

Тож, на думку юриста, ситуацію можуть змінити виключно небайдужі українці, які відстоюватимуть свої права у судах. Адже лікарі неодноразово критикували ініціативи Міністерства охорони здоров'я та виступали з мітингами проти реформ. Утім команда Уляни Супрун робить вигляд, що не чує людей.

 

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram