У Розенблата новий бізнес – "яструби"?
Загрузка плеера...

Можновладці не мають права займатися бізнесом, тому вони підтримують підприємницьку діяльність своїх найближчих родичів. Так, приміром, вчинив і народний депутат Борислав Розенблат, якому, схоже, скандалу з бурштином виявилося замало – він вляпався у чергову історію. Подейкують, що Розенблат почав працювати над "збагаченням" української армії. Щоправда, до цієї благородної справи він залучив дружину.

У 2018 році в рамках державного оборонного замовлення Міноборони планує придбати два безпілотні комплекси HAWK виробництва житомирського підприємства "Українські авіаційні системи", співвласником якого є Жанна Розенблат. Про це йдеться у розслідуванні програми "Наші гроші".

Сам народний обранець не соромиться зізнатися, що фірма належить дружині, а ідея "штовхнути" армії безпілотники – йому. Над цим питанням він працював ще з 2014 року.

На думку нардепа, "УАС" потрапив до держзамовлення заслужено. Адже їхня "пташка" найкраща у країні, вона пройшла усі випробування Міноборони і добре відома учасникам ринку безпілотників.

Однак, за інформацією журналістів, новенькі дрони Розенблатів досі не бачив жоден з опитаних українських виробників, експертів і волонтерів.

Перші випробування HAWKа (в перекладі – "Яструб") пройшли невдало. Літальний апарат кілька разів падав. Як дрони поводилися далі – невідомо, адже інформацію якось несподівано засекретили.

Невідомо поки і те, скільки грошей доведеться заплатити з кишень платників податків за розенблатівські безпілотники. Однак саме підприємство неодноразово називало космічні ціни, мотивуючи це дорожнечею деталей, які постачали в Україну фірми молдавського вантажоперевізника. А що? Чим не імпорт?

Ще одна цікава деталь: щоб потрапити в держоборонзамовлення, українському виробнику потрібно не так багато – успішно пройти відомчі випробування та отримати допуск до експлуатації в ЗСУ.

Відповідний допуск для HAWKа міністр оборони Степан Полторак підписав ще у грудні минулого року. Тому справа за малим – підтвердити готовність апаратів "до зльоту". І її вже зроблено – чиновники підтвердили держзамовлення. Однак чи пройшли дрони всі необхідні випробування, або ж посадовці оформили польоти на папері, як часто це буває, можна лише здогадуватися.

Джерело відео: YouTube, фото - Наші гроші, Facebook

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram