Раду брали штурмом. І це тільки початок?
Загрузка плеера...

Щоденна мантра можновладців про майбутнє покращення життя на українців більше не діє: люди не можуть вірити обіцянкам і годуватися жданиками. Градус невдоволення зростає і підтвердженням тому стали події під Верховною Радою у вівторок, 19 червня.

Понад три тисячі представників соціально вразливих категорій населення в один голос заявили: далі так жити немає сил – вони вимагають від влади гідних пенсій та підвищення соцстандартів.

Люди перекрили вулиці урядового кварталу, через що центр Києва зупинився. Щоправда учасники акції вибачилися перед киянами за незручності, пояснивши, що для них це чи не єдиний спосіб достукатися до влади.

Представники Спілки ветеранів Афганістану та профспілки гірників, колишні АТОшники та чорнобильці вийшли на протест під стіни парламенту. Вони тримали в руках плакати із закликами: "Вимагаємо припиненням псевдореформ в Україні!", "Ні руйнуванню соціальних прав народу України".

Акція планувалася як мирний мітинг. І справді, спочатку обстановка була спокійна – люди чекали на голову Верховної Ради Андрія Парубія, аби викласти йому свої законні вимоги.

Але протестувальників проігнорували, і вже за годину відбулися перші сутички. Люди застосували проти правоохоронців палиці і сльозогінний газ, прорвали кордон та впритул наблизилися до стін парламенту. Внаслідок бійки 8 силовиків отримали травми різного ступеню. Одного учасника акції затримали через застосування ним сльозогінного газу проти поліцейських. Цю інформацію підтвердив речник МВС Артем Шевченко.

Активісти кілька разів намагалися прорватися до входу в Раду і поспілкуватися безпосередньо з депутатами, бо нарікали на те, що в уряді їх не чують.

 "Ми передали міністру соціальної політики ще рік тому конкретні пропозиції про поліпшення пенсійного забезпечення чорнобильців. Він обіцяв нам негайно внести ці пропозиції на розгляд Кабміну. Ми вимагаємо виконати те, що він обіцяв"

За словами голови незалежної профспілки гірників Михайла Волинця, шахтарі вимагають ухвалити законопроект, який передбачає збільшення фінансування державних шахт на 2,6 млрд гривень, а також ліквідувати заборгованість із зарплати.

Лише після сутички до мітингувальників вийшли декілька народних депутатів, а будівлю парламенту взяли під посилену охорону. Втім, до людей, які приїхали з усіх областей України, спікер Парубій так і не вийшов, відправивши замість себе жінку – першого віце-спікера Ірину Геращенко, що власне і понизило градус напруги.

"Подякуємо пані Ірині за її сміливість прийти до нас, висловити своє бачення та підтримку в нашу сторону"

Геращенко звернулася до керівників акції з пропозицією сформувати ініціативну групу, яка проведе переговори всередині будівлі Верховної Ради.

Пізніше стало відомо, що домовленостей досягнуто – профільний комітет розгляне вимоги мітингувальників. Крім того, людям пообіцяли усі їхні питання переадресувати уряду під час "години запитань" у парламенті.

На момент виходу матеріалу під будівлею Верховної Ради протестувальників майже не залишилося. Втім, ініціативна група запевняє, що перевірить виконання своїх вимог представниками влади. Й у разі їх недотримання протестувальники готові піти на дії більш радикальні, аніж ми спостерігали у вівторок під парламентом.

 

 

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram