Рада займалася питаннями культури під час штурму
Загрузка плеера...

Так шахтарі, чорнобильці, афганці та військові пенсіонери штурмували Верховну Раду. Головні вимоги – відновлення соціальної справедливості, погашення боргів із заробітної плати, внесення до порядку денного закону про підтримку державних вугільних шахт.

Сергій Павлов, голова місцевої організації профспілки гірняків: "Посмотрите в окна! Мы на мирном протесте с касками. Штурм идет с афганцами. Довели уже, на колени поставили шахтеров. Еще раз говорю – приедем с обушками! Не удержат нас не "беркутята", никто нас не удержит! Я вам это обещаю! Если сейчас не будет проголосован закон, вы нас не просто поставите на колени, вы нас уложите! 50 тысяч шахтеров до нищеты довели!".

До порядку денного парламенту 19 червня законопроекти, які б вирішували ці питання, внесені не були. Народні депутати проводили день культури і саме голосувала за захист культурної спадщини. На штурм будівлі Верховної Ради соціально вразливими верствами населення явно не чекали.

Володимир Арешонков, співголова асоціації депутатів-чорнобильців:

"Є асоціація народних депутатів-чорнобильців. Ми постійно в контакті з цими громадським організаціями. Тому сьогодні такі радикальні дії, чесно кажучи, ми не очікували. Ми розуміємо їх намагання і бажання якомога швидше щоб Верховна Рада приймала ті законопроекти і збільшувати соціальне забезпечення. Але все має бути збалансовано з реальними бюджетами!  Тому – ми працюємо, знаходимо спільну мову".

Проблеми, з якими прийшли під парламент люди дійсно мають місце – борг держави перед цими категоріями населення втричі перевищує бюджет України. Тільки шахтарям з 2015-го року винні 760 мільйонів гривень. У Раді кивають у бік Кабінету міністрів.

Вікторія Войцицька, секретар комітету ВР з питань паливно-енергетичного комплексу: "Кидати напризволяще шахтарів, коли вони кожні півроку стають на дибки, зрозуміло, їх нема чим годувати свої сім’ї. І у них нема грошей навіть на те, щоб в своїх регіонах піти і купити те саме вугілля для того, щоб власні домівки обігріти. Тобто, цю кругову поруку треба розірвати прийнявши правильне рішення. Це рішення ми чекаємо роками. Але всі важелі впливу на цю ситуацію – в руках профільного міністерства та Кабінету міністрів".

Водночас у кулуарах висловили припущення, що доведених до відчаю людей використовують у своїх цілях деякі  політики. Після того, як протестувальники перейшли у наступ і під Верховною Радою розпочалися бійки з правоохоронцями, до мітингуючих вийшли декілька депутатів. До парламенту запросили ініціативну групу.

Володимир Парасюк, народний депутат (позафракційний): "Я хочу сказати, щоб люди менше велися на популізм політиків, які виходять до них і кажуть – давайте сядемо за якийсь круглий стіл.  За цими круглими столами нічого не вирішується. Якщо у вас була зранку якась ціль – так її реалізуйте! Хочете поспілкуватися з депутатами – ідіть спілкуйтесь! Якщо ви хочете якусь активнішу фазу протистояння – так протестуйте! Як вам підказує серце! Чому люди прийшли – бо в країні немає просто справедливості! Вона відсутня".

Через сутички постраждали декілька правоохоронців, організатори заявили про травмованих і серед учасників мітингу. Народний депутат Антон Геращенко заявив, що протест під парламентом намагалися перетворити на криваву провокацію – мовляв, бити правоохоронців та порушувати громадський порядок нікому не дозволено.

Михайло Волинець, голова Незалежної профспілки гірників України:

"Вони можуть "грати у футбол", одних звинувачувати, інших звинувачувати. Очевидно, люди мають право на мирну акцію протесту. У людей не витримали нерви! Військові пішли першими. Шахтарі народ теж не слабенький, не боязливий – кожен день дивляться смерті в очі".

Попри напружену обстановку, парламент продовжив працювати у штатному режимі. Заходи охорони посилили як зовні, так і всередині. Депутати продовжили розгляд порядку денного.

Олексій Гончаренко, заступник голови фракції "БПП":

"Українці вже неодноразово демонстрували – головними є речі, я  б їх назвав екзистенціальні. Тобто, існування держави. І речі соціальні. Вони різні. І якщо соціальні речі викликають мітинги, пікети,  але це не Майдан. Це не революція. А є речі, які стосуються існування держави – це інша історія".

Є версія, що участь військових у мітингу під парламентом не була випадковою. З початку тижня у Верховній Раді порушується питання призначення міністра у справах ветеранів. Напередодні мітингу голова парламентського комітету з питань ветеранів, учасників бойових дій та учасників АТО Олександр Третьяков зі своєї сторінки у соцмережах закликав до цього прем’єр-міністра. Нагадаємо, 27 лютого Верховна Рада звернулася до Кабміну з вимогою створити відповідне міністерство. Подейкують – під тиском того ж Третьякова, який погрожував вийти зі складу коаліції.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram