Помер український поет Іван Драч
Загрузка плеера...

19 червня не стало великого поета, сценариста та  громадського діяча Івана Драча. Він помер від важкої хвороби у клініці "Феофанія" на 82-му році життя. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив кінокритик Сергій Тримбач.

"Ще учора увечері я говорив з дружиною, Марією Михайлівною. Надія лишалась, одначе ж сталося те, що сталося", - написав він.

За словами Тримбача, Іван Драч заповідав поховати його у рідному селі, Теліженцях, поруч із могилою сина Максима.

Нагадаємо, Іван Федорович Драч народився 17 жовтня 1936-го року на Київщині. Закінчив у Тетієві середню школу й одразу почав викладати російську мову та літературу в семирічці сусіднього села Дзвенячого. Потім працював інструктором райкому комсомолу, служив в армії. Перший вірш поета з’являється у періодиці ще в 1951-му році. У 1958-му Драч вступає на філологічний факультет Київського університету імені  Шевченка. Пізніше працює в «Літературній Україні», куди йому допоміг улаштуватися Павло Загребельний. У 1962-му виходить перша збірка поета «Соняшник». У 1964 році здобуває фах кінодраматурга на Вищих сценарних курсах у Москві, працює в сценарній майстерні Київської кіностудії ім. Довженка. У 1965-му році виходить  друга збірка  Драча «Протуберанці серця».

У 82-му світ побачила збірка "Драматичні поеми". А у середині 80-х років  Драч стає головою правління Київської організації Спілки письменників України.

Паралельно Іван Драч проявив себе і як сценарист. Серед найвідоміших його кіноповістей - «Криниця для спраглих» та «Іду до тебе».

За своє життя Іван Драч спробував себе і в політиці.  У 1989р. став першим головою Народного руху України, тричі обирався депутатом Верховної ради. Останнім часом очолював громадську організацію Конгрес української інтелігенції. У 2006-му році був  удостоєний звання Героя України.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram