"Стіна Яценюка": колосальні витрати, незначні результати
Загрузка плеера...

Проект облаштування українського кордону з Росією, що має назву "Європейський вал", або, як кажуть у народі "Стіна Яценюка", майже повністю (на 80%) реалізували тільки в Харківській області. Про це під час інспекції об'єкта заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Чиновники обіцяють остаточно облаштувати 270 кілометрів харківської ділянки до кінця цього року. Далі ж роботи триватимуть на Сумщині та Луганщині. Аваков наголосив: щодо Луганська не поспішають, адже, може, доведеться все-таки робити справжній кордон.

Проект, ініційований тоді прем’єром Яценюком, почали реалізувати ще у 2014 році. Він передбачає укріплення кордону, будівництво фортифікаційних споруд та впровадження інтелектуальної системи контролю.

Та якщо в перші роки робота начебто кипіла, то зараз усе затихло. Особливо небалакучими виявляються чиновники. І не даремно, бо ж будівництво супроводжували гучні скандали…

Спочатку Яценюк вимагав на укріплення кордонів 4 мільярди гривень, та виділили тільки 66 млн євро (зараз це 1 мільярд 980 млн грн). А коли з проекту прибрали мінні загородження та деякі системи безпеки, очікувані затрати знизилися у два рази. На фоні того, що в Державній прикордонній службі заявляли про тотальне недофінансування, затрати далеко не відповідали фактично виконаним роботам.

Як відомо, колосальні витрати на "Європейський вал" обумовлені чималою відстанню, адже захистити необхідно понад дві тисячі кілометрів прикордонної території. Але поки вдалося укріпити тільки п’яту частину. На це витратили десь 900 мільйонів… Що не могло не привернути увагу антикорупціонерів.

Перший сигнал тривоги від Спеціалізованої антикорупційної прокуратури надійшов у серпні 2017-го. Тоді очільник Сап Назар Холодницький повідомив, що "Стіна" мала бути "Великою, міцною й бетонною". Та на різних ділянках її чомусь збудували по-різному…

Пізніше слідчі таки дізналися, куди ділися гроші… А "спіонерили" близько 16 мільйонів гривень, із них 6 мільйонів замість будівництва фортифікаційних споруд чомусь були спрямовані на реконструкцію колишнього гуртожитку та будівництво Будинку офіцерів у Харкові.

За словами Холодницького, частина коштів була використана за цільовим призначенням, другу частину розікрали.

За цими епізодами НАБУ оголосило підозри семи фігурантам: трьом працівникам управління капітального будівництва Державної прикордонної служби, трьом керівникам фірм-генпідрядників та одному посередникові. Усі семеро людей були арештовані.

Із тих пір минув майже рік. Затримані вийшли на свободу під заставу, а про подальше розслідування справи – ні слуху, ні духу.

Яценюк обіцяв збудувати стіну до 2020-го року. Та він уже два роки не на посаді, а нинішній склад уряду не дуже хоче реалізовувати плани попереднього…

А якщо й так, то чи дійсно від цієї "стіни" буде якась користь? Невідомо… Уже зараз багато військових експертів сильно критикують проект і стверджують, що в деяких місцях "Європейський вал" можна просто перестрибнути…

Фото:Google Відео:YouTube

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram