Кличко знає, як покращити децентралізацію
Загрузка плеера...

Децентралізація в Україні впроваджується швидко, але не настільки якісно, як того хочеться. Створюються об'єднані територіальні громади, до керівництва в яких приходять все ті ж корупціонери й охочі набити кишені чужими грішми. Звичайно, є приклади вдалої реалізації реформи, а є жахливі: десь забиті села починають розквітати, а десь – повністю занепадати. Але і квітнуть багато населених пунктів дешевим цвітом: керівники сільрад шукають, на що б то виділити бюджет і заробити на тому. Ще на виборах голів територіальних громад українці продемонстрували, що вони не готові до великих та позитивних змін, адже виборців неодноразово намагалися підкупити, підтасувати бюлетені та погрозами прибрати конкурентів. На думку деяких експертів, децентралізація в Україні – це така собі жалюгідна пародія на польські ґміни, адже українська влада не зважила усіх "за" і "проти" таких нововведень, та і на законодавчому рівні не надто підготувалися.

На жаль, політика реформи така, що для когось вона стала або ще стане перемогою, а хто впаде на дно разом із самими змінами. Аби не допустити останнього, мер Києва Віталій Кличко наголосив, що до Конституції необхідно внести зміни, які зроблять децентралізацію та її досягнення незворотніми. Судячи із слів глави КМДА, саме це допоможе хоч якось покращити ситуацію, можливо, після цього настане кращий час для мешканців об'єднаних громад. Проте це буде неможливим без ухвалення проекту закону "Про засади адміністративно-територіального устрою України". Віталій Кличко переконаний, що в комплексі такі дії забезпечать абсолютно всі умови, аби реформа дійшла логічного завершення.

Крім того, глава столиці вважає, що доречним буде покращити роботу людей в ОТГ, дати їм змогу залучати якісних спеціалістів та перебувати у привабливих умовах із гідними зарплатами. Для цього вже два роки як набув чинності новий закон  "Про державну службу", але досі всі зволікають із запровадженням указаних в ньому змін. Це провал, який потрібно перекрити.

Також Кличко сказав і про те, що застосовують найкращий досвід розвинених демократичних країн чомусь лише у великих містах, а от малі скидають із себе будь-які зобов'язання щодо покращення. Ситуація дещо вийшла з-під контролю влади, тому запропоновані мером Києва речі мають право на існування і повинні бути почутими не лише Гарантом Конституції, а й усіма депутатами.

Джерело: відео YouTube, фото з відкритих джерел.

 

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram