У Раді знову торгуються за антикорупційний суд
Загрузка плеера...

У Верховної Ради є технічна можливість скасувати скандальну поправку до закону про Вищий антикорупційний суд України.  Про це заявив голова Верховної Ради Андрій Парубій на початку пленарного тижня у парламенті.

Андрій Парубій, голова Верховної Ради :

"Це може бути окрема правка, а може бути в законі, який зараз готується до прийняття в другому читанні по судоустрою вона може бути внесена в тіло закону у другому читанні. Тобто, технічно формат існує. І нам доведеться провести консультації для того, щоб визначити, який з цих форматів найбільш оптимальний для рекомендації голосування у залі"

У парламенті саме анонсували два нових законопроекти – про запуск антикорупційного суду та внесення змін до закону про судоустрій і статус суддів. Коаліція виявляє неабияку готовність якнайшвидше завершити створення нової інституції. Проте щодо поправки, яка передбачає розгляд поданих у корупційних справах апеляцій не у спеціалізованому суді, а в судах загальної юрисдикції, голова найбільшої парламентської фракції категоричний.

Артур Герасимов, голова фракції "БПП":

"Щодо поправок, які нібито були враховані чи не враховані під час голосування. Я вважаю, що деякі псевдоексперти, вони, відверто кажучи, дискредитують країну, дискредитують парламент. І ми вимагаємо захистити парламент від цієї дискредитації!"

Сергій Соболєв, заступник голови фракції "Батьківщина":

"Голова фракції БПП визначив відповідальними за це громадських активістів. Ніби це вони вносили цей законопроект ніби це вони голосували у сесійній залі. І, на жаль, и не отримали відповідь, чи готова президентська фракція негайно підтримати пропозицію по внесенню змін в цей закон".

Нагадаємо, до другого читання до законопроекту було подано близько двох тисяч поправок, розгляд розпочався 23 травня, а на ухвалення рішення депутати вийшли лише 7-го червня. Майже до моменту голосування тривали консультації щодо права вето ради міжнародних експертів при формуванні антикорупційного суду, яке частково відстояли. Тепер опозиція налаштована на другий раунд. І за прикладом парламентської більшості не втрачає нагоди про це заявити.

Олег Березюк, голова фракції "Самопоміч":

"Це буде непростий шлях. Враховуючи шахрайську поведінку сьогоднішньої влади, яка буде створювати враження, що вона робить все дуже швидко і дуже старається. "Я стараюсь", думаю у нас буде фразою дуже трендовою. Оця поправочка, яка раптом з’явилася в антикорупційному суді, це і є шахрайство, підступна індульгенція своїм партнерам по олігархічному консенсусу. Вони думають, що люди цього не бачать, партнери цього не бачать. Але це і є наш шлях"

Нагадаємо, що ледь не у кожному ухваленому Верховною Радою резонансному законопроекті після публікації знаходять скандальні поправки, які не обговорювалися під час розгляду документу.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram