Скандальне будівництво піде під знос?
Загрузка плеера...

Замість школи побудували будинок? Доведеться знести! Скандально відомий житловий комплекс "Перспектива", що на столичній Троєщині, суд нарешті визнав незаконним і зобов'язав демонтувати.

Будинок за адресою Теодора Драйзера, 40 був зведений на ділянці із цільовим призначенням "Освіта", тому у судовому рішенні зазначається, що "об'єкт самочинного будівництва нежитлової будівлі під багатоквартирний житловий будинок по вулиці Теодора Драйзера, 40, визнати як самовільно збудований і привести земельну ділянку у попередній стан".

Історія побудови комплексу розпочалася ще близько 10 років тому. Цей час добре відомий киянам безладом і тотальною корупцією у питанні виділення землі. Спочатку під цільовим призначенням ділянки у розмірі 2,5 гектари столичні чиновники прописали будівництво школи, пізніше – незрозумілим чином з’явився припис "з прибудовою".

Київський адвокат, правозахисник та громадський діяч Клим Братківський каже, що для школи ділянка у 2,5 гектари – це занадто, а ЖК на Драйзера, 40 є частиною шахрайської мережі незаконної забудови у столиці.

Клим Братківський, адвокат, громадський діяч:

"Очевидно, що це шахрайська схема була з точки зору виділення землі. Але вони вирішили протиснути рішення, щоб не виділяти окремо земельну ділянку, не ділити її. Так було простіше. Звичайно ж, що це рішення потрібно було пропустити через Київраду, тобто мали проголосувати депутати".

Братківський зазначає: аби не "вляпатися" інвесторам у халепу із шахрайськими схемами, потрібно, перш за все, самотужки перевіряти цільове призначення земельних ділянок, на яких будується або планується будуватися житловий об’єкт.

До речі, адвокат наголошує, що ухвала суду щодо ЖК "Перспектива" – є  рішенням першої інстанції. На даний момент інформації про те, що відповідачами подана апеляційна скарга, немає. Але вона може з’явитися в будь-який момент впродовж найближчих 20 днів, і ще невідомо, на чию користь будуть подальші судові рішення. Та, знаючи, як працює судова система в Україні, не виключено, що переможцем у цій справі стануть, ті, у кого більше грошей.

Джерело: YouTube, фото – з відкритих джерел

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram