Колумбійці обрали нового президента
Загрузка плеера...

На виборах президента Колумбії переміг кандидат від партії "Демократичний центр" 41-річний консерватор Іван Дуке. Місцеві ЗМІ пишуть, за новообраного президента проголосували 8 млн колумбійців. Однак, він здобув більшість тільки у 8 з 32 провінцій країни, зокрема й у столиці країни.

Його конкурент Густаво Петро не визнав перемогу суперника і закликав людей вийти на акції протесту.

Новий глава держави, ще перед виборами пообіцяв народу скоротити податки, збільшити зарплати і відновити розслідування злочинів, ймовірно скоєних повстанцями конфлікту з урядом.

Дуке підтримує колишній президент країни Альваро Урібе Велес, який вже привітав його з перемогою.

Варто додати, що від цих виборів значною мірою залежить доля мирної угоди між владою Колумбії та ліворадикальним угрупованням "Революційні збройні сили Колумбії" (FARC).

Влітку минулого року колумбійський президент оголосив про закінчення конфлікту з повстанцями FARC, який тривав понад 50 років. Він підписав з угрупуванням мирну угоду.

Однак, не всі були згоді з таким договором. Вже восени в Колумбії відбувся референдум, на якому перемогли противники угоди. Через це між повстанцями і урядом час від часу загострюються відносини. За цією ситуацією спостерігають представники ООН.

Тодішньому президенту Колумбії Хуану Мануелю Сантосу навіть присудили Нобелівську премію миру за спробу вирішення конфлікту між владою країни і бойовиками FARC.

Зазначимо, що організація FARC була сформована у 1960-их роках, як військова підтримка для Комуністичної партії Колумбії. Деякі країни, такі як США, Канада, країни Європейської співдружності та більшість латиноамериканських країн уважають FARC терористичною організацією.

 

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram