В Україні за права одних лупцюють інших
Загрузка плеера...

У неділю в Києві не можна було ні пройти, ні проїхати – центр міста перекрили, три станції метро не працювали. Жителі та гості столиці зібралися на акцію на захист прав ЛГБТ-спільноти "КиївПрайд".

Прорватися до учасників маршу було не так вже й легко: їх охороняли 3 тисячі правоохоронців, навколо активістів поставили металеві огорожі. Тому люди вистоювали черги біля металошукачів.

Андрій Крищенко, нач. ГУ Нацполіції в м. Києві: "Тут знаходиться 3 тисячі правоохоронців: 1,5 тисячі Національної гвардії і поліція. Ці повідомлення надходили напередодні маршу останні два тижні, що будуть противники не давати пройти і таке інше".

Поки учасники "КиївПрайду" формували колони, давали журналістам коментарі, фотографувалися, противники ЛГБТ-спільноти спробували заблокувати маршрут ходи. Та поліцейські оперативно відреагували і владнали ситуацію.

Загалом у націоналістів та представників релігійних громад сталися дві сутички з правоохоронцями. У результаті затримали близько 60 людей.

Біля захисної огорожі поряд з будівлею Національної опери зібралася майже тисяча захисників традиційних цінностей. Вони тримали в руках плакати з цитатами з Біблії та дерев'яні хрести. Люди побоюються, що скоро доведеться влаштовувати акції на підтримку різностатевих стосунків.

Наталя, киянка: "Гомосексуалисты, лесбиянки, они не могут рожать детей. И они лишают детей будущего. Ко всему этому, их все-таки родили папа и мама. Не папа и папа, а мама и папа родили каждого человека, который сегодня с зелеными волосами идет на ту сторону. Я мать троих детей и я воспитываю своих дочерей для того, чтобы они могли и были способны родить детей, для того, чтобы они были способными дать будущее Украине. Что предлагает ЛГБТ? Однополые браки, у которых нет будущего, просто нет будущего".

 І так, марш стартував. Декілька тисяч учасників рушили від Будинку вчителя в оточенні правоохоронців… По-переду йшла кінна поліція. До речі, тварини влаштували свою акцію протесту, але на противагу радикалам, які зазвичай застосовують сльозогінний газ та вибухопакети, коні залишали по собі дещо інші "міни".

Участь у мітингу взяли й відомі політики та дипломати. Також поміж активістів їхала машина з платформою, на якій танцювали травесті-діви.

Час від часу противники маршу намагалися перешкодити руху колон, але силовики відтісняли порушників у бік.

"КиївПрайд-2018" завершився на площі Льва Толстого. Для столиці України він став мало не подією року – такий ажіотаж буває не часто…

Та чи можна говорити про рівність прав, коли одні активісти нападають на інших? Навряд чи…

Українська влада влаштовує такі заходи, щоб отримати гроші та заручитися підтримкою Європи, де такі марші є нормою. Водночас більшість українців дотримуються консервативних поглядів і не підтримують ЛГБТ-спільноту.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram