Євробляхи: плюси і мінуси нововведень
Загрузка плеера...

Проблему із автівками на європейських номерах вирішують уже довгий час і щоразу українська влада викручує ситуацію у вигідному для себе руслі.

Так сталося і цього разу. У Верховній Раді прийняли два проекти законів, згідно з якими акцизний податок на авто буде зменшений, заборону на митне оформлення скасують і посилять контроль над переміщенням і використанням "євроблях". Про це розповіла голова Комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна.

За її словами, акцизні ставки на машини будуть залежати від двигуна, адже якщо він бензиновий, то коштуватиме 50 євро, а якщо дизельний – 75. У Комітеті переконують, що акцизи будуть значно меншими, проте завдяки коефіцієнтові віку авто й об'єму двигуна сума набігатиме така ж як і раніше. Тому, не так вже й знизиться той податок: здешевшає одне – здорожчає інше. Відтак, старіші авто буде невигідно купувати, адже вони не довго ще послужать, а от нові придбати стане задоволенням не з дешевих, оскільки продавці "блях", зважаючи на українські нововведення, підвищать ціни на свій товар. В одному і в іншому випадку влада вийде в плюс, а от покупець не надто.

У прийнятті змін до Податкового кодексу все ж є дещо і хороше. У законопроекті прописаний алгоритм співпраці митників з поліцейськими та прикордонниками. Відповідно, це розширить можливості знайти правопорушників-власників іноземних машин. Крім того, силовики відслідковуватимуть рух кожної машини. І в цьому є свій мінус: Нацполіція зможе штрафувати водіїв скільки завгодно.

Джерело: відео YouTube, фото з відкритих джерел.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram