Одеса: туристи є, умови б підтягнути
Загрузка плеера...

Туристичний сезон почався, і в Одесі не пройти, не проїхати – центр, історична частина та пляжі переповнені людьми. Усі ринули на південь, відпочивати на березі Чорного моря.

Андрій та Ганна приїхали з Дніпра. Вони вперше завітали до Південної Пальміри, та вже встигли вподобати центральні вулиці міста.

Андрій та Ганна, туристи:

"- Дерибасовская нам понравилась.

- Очень понравилась, да.

- Чем-то Одесса на Днепр похожа, но вот именно нагромождение домиков один-на-один – это очень интересно".

Анна завітала із Миколаєва. Вона провідувала сина, який проводить канікули в літньому таборі. Жінка розповіла: Одеса чарує своїми незвичними вуличками, морським повітрям та постійним відчуттям свята…

Анна, туристка: "Дуже гарна атмосфера міста, дуже гарні будівлі, дуже приємні молоді люди, що мені сьогодні сподобалося. Всі відповідають, щось підказують, навіть поступаються місцем в транспорті. Дуже гарне місто й дуже гарні люди".

Водночас не все так райдужно… і в нашій державі, і в Одесі зокрема. Новин у рубриці "кримінал" вистачає, тому місцева влада на власний розсуд вирішила боротися з цим явищем, створюючи комфорт для туристів… Та замість викорінення причин злочинності, дехто вирішив витягнути з бюджету ще трохи грошенят. Тому був створений новий підрозділ – туристична поліція.

Руслан Форостяк, радник начальника Одеської облполіціі: "Вони рухаються на велосипедах, в шортах, в красивій формі, мають базові знання англійської мови, можуть надати медичну допомогу, будь якому бажаючому громадянину надати інформаційні послуги, пояснити де, куди і як добратися".

З таким успіхом незабаром доведеться до кожного туриста приставляти правоохоронця. А це ой як недешево обійдеться для платників податків. Адже тільки минулого року до Одеси завітали 2,5 млн туристів, 2018-го місцева влада планує зустрічати 3 мільйони.

Павло Вугельман, заступник міського голови Одеси: "365 днів на рік ми готові приймати туристів та запланований для них кожен день якийсь захід. У сезон у нас увесь час проходять фестивалі, кінофестиваль, джазовий фестиваль, фестивалі класичної музики, концерти на Дерибасівській, в Аркадії і багато чого іншого. Ми розуміємо, що туристи – це для нас, як повітря. Бо Одеса – це місто дуже гостинне і дуже велика кількість підприємств працює у сфері гостинності. Саме тому ми робимо як міська влада все можливе для того, щоб інфраструктура була дуже зручною, щоб з’являлися нові види транспорту".

Якщо говорити про область – в основному люди приїжджають в Затоку, Кароліно-Бугаз та Грибівку. У 2017-му на Одещині побували 5 мільйонів 700 тисяч туристів. Цього року прогнозують приїзд 6 мільйонів.

Олександр Шека зазначив: у 2018 році на розвиток туризму в обласному бюджеті передбачили всього 6 млн 245 тисяч гривень. Ці кошти спрямовують на комфорт для відпочиваючих… Та що ці гроші? "Крапля в морі" порівняно з сучасними затратами на ті ж велосипеди для туристичної поліції, встановлення камер відеоспостережень тощо…

А за що тоді розвиватися туризму? Очевидно, знову центральна влада перекладає свої обов’язки на дрібних підприємців та місцеві громади. Так би мовити, децентралізація в дії.

А ось гості області, які ладні викинути тисячі гривень на те, щоб хоча б раз на рік шиконути – це вже інша справа. Про них варто подбати.

Олександр Шека, начальник Управління туризму Одеської ОДА: "По-перше, це, звісно, популяризація того потенціалу, який є, тому що збільшення людей – це йде збільшена кількість інформації про Одеську область, крім того надходження від туристичного збору вже в 17-му році становило 9,3 млн і це майже 4 частина від загального туристичного збору по Україні".

Одещина, фактично, після 2014 року стала альтернативою Криму. При цьому потік людей із кожним роком зростає, що не можна сказати про рівень комфорту. Приміром, дехто з гостей Перлини біля моря скаржиться, що у центрі банально не вистачає туалетів.

Водночас для області та міста чим більше туристів, тим краще. Бюджети поповнюються, бізнесмени – "у шоколаді". А те, що на окраїнах міста обсипаються будинки, а значну частину доріг (зараз не йдеться про нещодавно відремонтовані Одесу-Київ або ж Одесу-Рені) можна назвати тільки напрямками… або, як люблять жартувати водії "танкодромом"… То це вже пів біди.

Адже попри всі ці "але" відпочиваючі як любили пляжі Перлини біля моря, так і люблять. І що б там не було – беруть відпустки та їдуть на південь України! По розбитих дорогах, крізь напіврозвалені будинки – вперед, до сонця, моря та піску!

Фото: Facebook

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram