Макрон хоче, щоб ЄС заговорив французькою
Загрузка плеера...

Щойно Великобританія вийде із Європейського Союзу, основною мовою у діловодстві ЄС стане французька. Принаймні про такі наміри заявив президент Франції Еммануель Макрон.

Уперше така заява від глави держави прозвучала ще 20 березня у Міжнародний день франкофонії, коли в країні відзначається створення міжнародної організації співпраці франкомовних країн.

Позицію Макрона щодо усунення англійської мови підтримують й люди з його оточення. Зокрема, це офіційний представник Франції в ЄС Філіп Легліз-Коста, який наприкінці квітня відмовився брати участь у нараді з питань бюджету, оскільки вона проводилася англійською мовою. Варто зауважити, що після цього інциденту всі інші учасники заходу почали вимагати перекладу на їхні рідні мови.

Зі свого боку голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер також задався питанням, чому "мова Шекспіра мала б бути вищою, ніж мова Вольтера".

Зазначимо, що англійською мовою формується 81% документів Євросоюзу, хоча в апараті є лише 2,8% співробітників, які є корінними носіями мови.

Джерело: відео YouTube, фото з відкритих джерел.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram