Із донорством крові в Україні все сумно
Загрузка плеера...

Щороку 14 червня відзначають Міжнародний день донора крові. Переливання крові щодня потребують сотні тисяч людей у всьому світі. Україна не є винятком.

За статистикою, у країнах Європи поширеність донорства складає 39-41 донор на тисячу населення, тоді як в Україні лише 8. Але й для такої кількості держава не може створити безпечні умови.

Як стверджують фахівці, сьогодні виготовляти компоненти крові та створювати на її основі лікарські засоби – нелегке і недешеве задоволення. Через відсутність правильної технології знищення вірусів всередині плазми, багато станцій переливання крові в Україні позакривали. Але ж деякі все ще продовжують функціонувати. Однак препарати, виготовлені на таких станціях, є небезпечними. І це підтвердив президент Всеукраїнської громадської організації "Асоціація служби крові України" Анатолій Чугрієв в ексклюзивному коментарі телеканалу NewsNetwork.

Анатолій Чугрієв, президент Всеукраїнської громадської організації "Асоціація служби крові України":

"Завод, для того, щоб виготовити препарати, має застосовувати дві різні технології знищення вірусів всередині плазми. Жодна наша область чи центр крові, чи станція переливання крові, звісно їх не мали. Тому закрито було виготовлення препаратів крові на наших станціях. Той хто їх ще виготовляє…я, наприклад, якщо б прийшлося, то жоден препарат, виготовлений на станціях переливання крові, сьогодні б для себе не перелляв. Небезпечно".

Є ще один нюанс: більшість українців переконані, що за компоненти крові нікому платити не потрібно, бо ж саме донорство начебто безоплатне. Насправді це не так, зокрема, технологічні процеси з переробки і виділення компонентів коштують чималих грошей.

Анатолій Чугрієв, президент Всеукраїнської громадської організації "Асоціація служби крові України":

"Для того, щоб заготовити кров, потрібно 150-200 грн. І це для початку. А потім її потрібно розділити, протестувати на інфекції, інші показники крові, заморозити плазму, зберігати у відповідних умовах, застосувати систему управління якістю: починаючи від прийому донора і до видачі в лікарню. Технологічні процеси, які потребують багато коштів".

Зараз за це мають платити лікарні, тобто виділяти кошти за надходження донорської крові. Але, як відомо, потреби у медзакладів і без цього надзвичайно великі. У багатьох лікарнях немає необхідного обладнання для обстеження пацієнтів. Про ліки та елементарний медінвентар годі й говорити.

Тому не дивно, що у соцмережах та поміж знайомими і родичами українці мало не щодня шукають донора або просять кошти на оплату необхідних компонентів крові заради порятунку хоча б одного життя.

Джерело відео: YouTube

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram