ТОП-5 скандалів довкола Чемпіонату світу з футболу-2018
Загрузка плеера...

Упродовж найближчого місяця на території Російської Федерації вперше в історії проходитиме Чемпіонат світу з футболу-2018. Подія, безумовно, планетарного масштабу, і спостерігатимуть за нею вболівальники з усіх континентів.

Утім, відтоді, як у 2010 році Росія виборола право на проведення чемпіонату, цей захід почали переслідувати численні скандали.

Телеканал NewsNetwork визначив ТОП-5 найскандальніших подій, які передували проведенню Чемпіонату світу з футболу-2018 і безпосередньо зачіпали інтереси України.

На першому місці, без сумнівів, бойкот самого Чемпіонату, а точніше місця його проведення. Після скандального отруєння колишнього російського шпигуна Сергія Скрипаля та його доньки першою почала бойкотувати мундіаль Великобританія. Пізніше до неї приєдналися Фінляндія та Австралія через збитий бойовиками малайзійський Boeing на сході України. Слідом за ними бойкот підтримали Польща, Швеція, Ісландія, Данія і Японія. А вже напередодні самого відкриття члени Єврокомісії заявили, що не відвідуватимуть Росію під час проведення мундіалю. Єврочиновники обурилися тим, що ФІФА обрала однією з локацій Чечню. До речі, у день відкриття головної футбольної події світу стало відомо, що її не відвідає жоден лідер країн Заходу.

Цікавий факт: Чемпіонат світу з футболу-2018 став приводом для правозахисників привернути увагу міжнародної спільноти до політичних переслідувань у Росії та окупованому Криму. Акції на підтримку українських політв’язнів, зокрема, режисера Олега Сенцова, пройшли у майже сотні міст по всьому світу.

З акцентом на політичні переслідування не залишилося поза увагою і те, що український художник Андрій Єрмоленко створив цілу серію оригінальних постерів до футбольної події. "Криваві" малюнки одразу ж викликали обурення з боку РФ, а соцмережа Facebook забанила митця, втім, його це не зупинило.

Наступною у рейтингу скандалів є німецька авіакомпанія Люфтганза. Спеціально до чемпіонату вона зняла відеоролик, але, розповідаючи у ньому про Росію, показувала українську столицю. Звичайно ж, це обурило українців, і компанія була змушена видалити відео зі сторінок соцмереж та попросити пробачення в українців.

Головним скандалом всередині України стала заборона українським спортсменам брати участь у будь-яких спортивних змаганнях на території Росії через військовий конфлікт. Відповідний наказ підписав ще в березні поточного року міністр спорту Ігор Жданов. Тоді його рішення підтримало багато футбольних вболівальників та українських націоналістів. Очільники держави закликали українців утриматися від відвідування футбольного чемпіонату. Тим не менше, у ФІФА повідомили, що близько 6 тисяч українців придбали квитки на мундіаль.

Замикає топ-5 подій ягідка на торті – скандал довкола трансляції телеканалом "Інтер" матчів чемпіонату світу з футболу-2018. На відміну від інших каналів, які, до речі, встигли зазнати великих втрати через відмову від ефірів з футбольними поєдинками, "Інтер" не лише не відмовився від цієї ідеї, але й масово її пропіарив. За це в переддень відкриття чемпіонату пережив штурм своєї будівлі активістами організації "Національні дружини". Радикально налаштовані молодики вимагали скасувати трансляцію.

До речі, 6 червня Комітет Ради з питань свободи слова підтримав проект постанови про заборону трансляції матчів Чемпіонату світу з футболу-2018 року в Росії на території України. Але вже наступного дня у залі Ради на нього не вистачило голосів. Тому проблема з телеканалом "Інтер" лежить більше у морально-етичній площині, ніж у юридичній.

Але все це – лише початок великої стрічки під назвою "Чемпіонату світу з футболу-2018 року в Росії", і далі буде ще цікавіше.

Джерело: відео – YouTube, фото з відкритих джерел

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram