Проблеми донорства державу не цікавлять
Загрузка плеера...

Україна відзначає День донора. Журналісти телеканалу NewsNetwork вирішили познайомити глядачів із тими, хто здає кров для потреб хворих не лише 14 червня, а робить це регулярно і за покликом серця.

Серед таких людей - Марина. Ця тендітна дівчина вже всьоме здає кров.

Марин, донор:

"Просто душно. Вот и все. А так все ок. Очень много нуждающихся. Много разных ситуаций неприятных складывается. Поэтому нужно жертвовать кровь и помогать ближним".

А от пан Олександр почав жертвувати кров із 1986-го. Останні три роки він робить це двічі на місяць і почувається чудово.

Олександр, донор:

"Після здачі крові я почуваю себе дуже добре. Не передати ці враження. Якась така ейфорія. Потреба вже є здавати кров.

Думаю, взагалі я вже здав десь більше 10 літрів".

Окрім досвідчених донорів у цій черзі ми помітили і тих, хто вперше наважився здати кров. І це переважно – молоді люди.

Марія, донор:

"Я немножко боюсь крови. Поэтому мне смотреть было страшно. А здавать абсолютно безболезненно. Очень приятный персонал. Абсолютно не страшн, не больно"

Олена, донор:

"Вообще не страшно. Вообще не страшно. Здавайте".

14 червня – у Всесвітній день донора – прийти у міський центр крові зголосилося 70 добровольців. Усі вони дізналися про акцію з інтернету виключно завдяки громадським організаціям. Оскільки держава не надто опікується проблемами донорства. Це визнають як лікарі, так і волонтери.  

Тетяна Вітрук, лікар-трансфузіолог Київського міського центру крові:

"З приводу служби крові хотілося б мати більше підтримки з боку держави на розвиток, фінансування краще. Цього звичайно б хотілося. А фінансування бракує? Ви мені задаєте провокаційні питання. Хотілося б підтримки держави більше в законодавчому плані, в плані агітації".

Ніна Салій, волонтер:

"На державному рівні у нас не достатньо ресурсів, у нас відсутня система для того, щоб покращити ситуацію з донорством".

Загалом, за даними експертів, на тисячу хворих в Україні припадає лише 18 донорів. Це втричі менше, ніж рекомендує Всесвітня організація охорони здоров'я. Медики ж стверджують, що лікарні постійно потребують свіжої крові, оскільки кожній четвертій людині протягом життя необхідна донорська кров або препарат з її використанням.

Віталій Маргалик, Іван Мацько, телеканал News Network

 

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram