Уряд Меркель може розвалитися через біженців
Загрузка плеера...

Розбіжності між канцлером Німеччини Ангелою Меркель та головою МВС Горстом Зеегофером щодо питань міграційної політики можуть призвести до розпаду урядової коаліції. Про це заявили німецькі ЗМІ.

Наразі у кабміні ФРН засідають Християнсько-демократичний і Християнсько-соціальний союзи, які формують єдиний консервативний блок, а також Соціал-демократична партія.

Зеегофер, який представляє Християнсько-соціальний союз, вважає міграційну політику Меркель надто ліберальною та наголошує на необхідності обмежувати притік біженців у Німеччину.

Для того, щоб вирішити проблему з біженцями, посадовець розробив пакет законопроектів - "генеральний план". У вівторок, 12 червня, міністр збирався представити документ, та Меркель цьому завадила.

Канцлер висловила свою незгоду з одним із ключових пунктів плану Зеегофера. Міністр хотів уповноважити прикордонну охорону не впускати на територію ФРН біженців, які вже зареєстровані владою будь-якої іншої країни ЄС. Меркель вважає цю процедуру несправедливою.

Та очільник МВС вперто стоїть на своєму. На засіданні у парламенті він наголосив, що має повноваження самостійно давати вказівки німецьким прикордонникам.

Заяву прокоментували німецькі журналісти. Вони впевнені: якщо міністр це справді зробить, то у канцлера не залишиться іншого виходу, окрім як відправити його у відставку.

Слідом за ним (на знак солідарності) уряд Меркель, напевно, покинуть й інші міністри-представники Християнсько-соціального союзу. А це може стати кінцем сформованого лише три місяці тому німецького уряду та початком підготовки до позачергових парламентських виборів.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram