Вибрики "Нафтогазу": Коболєв шантажує Гройсмана
Загрузка плеера...

Керівник держкомпанії "Нафтогаз" Андрій Коболєв шантажує українського прем’єра. Він написав Володимиру Гройсману листа з вимогою передбачити у тарифі на газ для кінцевих споживачів плату за користування мереж. Інакше ж НАК обіцяє відключити від газопостачання 129 населених пунктів у 16 областях України.

Коболєв стверджує, що "Нафтогаз" є власником об'єктів газорозподільних систем сукупною вартістю 588 млн гривень. Тому підприємство хоче отримувати грошики за експлуатацію цих мереж на рівні з державою.

Та Національна комісія з регулювання ринків енергетики і комунальних послуг на поступки не йде… не хоче підвищувати тариф на газ і відмовляється збивати з населення гроші ще й за експлуатацію мереж. Від цього так "страждає" "Нафтогаз"… Так же ж він хоче, але не може отримувати кругленькі суми за свої трубопроводи.

Ба більше! У НАК скаржаться: НКРЕКП не тільки намагається обділити бідний "Нафтогаз", а й відмовляється реєструвати угоду та встановлювати новий тариф для поки що єдиного оператора, який виявився настільки багатим, що вирішив платити державній компанії. Цю співпрацю Нацкомісія вважає незаконного. Та що закон, коли йдеться про гроші…

До речі, цей багатій, якому, певно, тиснуть у кишені грошенята – ПАТ "Донецькоблгаз". Яку суму і на яких засадах він хоче платити – невідомо. Та факт залишається фактом. "Бабло" є… чого б ним не порозкидатися?!

Журналісти телеканалу NewsNetwork зв’язалися зі співробітниками "Нафтогазу" та спробували дізнатися, із якого такого дива державне підприємство хоче відключити у користувачів газ. Та, як і очікувалося, коментувати ситуацію ніхто не захотів… без попереднього узгодження питань. Хм… а й справді, раптом запитають щось не те?

Прес-служба НАК "Нафтогаз": "Ми не даємо коментарі телефоном. Надішліть нам запит на нашу електронну пошту press@naftogaz.com і ми тоді розглянемо, і я спитаю, може, хтось дасть коментар вам. Тему і питання в довільній формі".

Експерти ж дуже здивовані, що "Нафтогаз" шантажує уряд та вказує, що робити незалежному регулятору… Безумовно, НАК хоче збирати грошики… Та не тільки за свої мережі! Зараз триває переділ нафтогазової мережі України. І Коболєв замахнувся на облгази…

Юрій Корольчук, експерт Інституту енергетичних стратегій: "Нафтогаз України" переслідує просто ціль отримати контроль за цими газовими мережами. Для цього навіть у структурі "Нафтогазу" створено спеціальне дочірнє підприємство "Метрологічний центр" і газові мережі і вони фактично готуються їх перейняти собі на баланс. "Нафтогаз України" відстоює не свої інтереси, а це інтереси більше газових міжнародних трейдерів, які зацікавлені прийти на ринок України і постачати газ населенню".

А якщо вони заберуть свої мережі і отримуватимуть за них гроші, то споживачів просто не буде кому обслуговувати… Адже це не функції "Нафтогазу", у компанії банально немає обладнання і держава не виділятиме їй на це гроші.

Що вже казати про те, що газотранспортна система належить державі! І підприємства просто нею користуються. Якщо таки введуть цю абонплату, "Нафтогазу" платитимуть не тільки ті, хто використовує мережі підприємства, а всі споживачі. А що?! Хороший бізнес…

То ось де собака заритий… Керівництву "Нафтогазу" мало мільйонних премій – вони вирішили ще більше заробляти на бідних українцях та "висмоктувати" гроші в закордонних бізнесменів…

Фахівці вважають, що ця проблема штучна, а "Нафтогаз" спекулює і сам намагається звернути на неї увагу урядовців. Та чому ж відмовчується пан Гройсман? Чому ж він не розбереться з Коболєвим і не звільнить його за неслухняність?

Яке там звільнення?.. Навіть заяв українського прем’єра з цього приводу немає. Лист цей не Гройсман оприлюднив, а журналісти. В уряді мовчать. Дивно… ой як дивно!

Та точно можна сказати одне: якщо споживач оплачує тарифи вчасно, то як би "Нафтогаз" не хотів, а припинити газопостачання він не має права… Хоча, дивлячись на те, як можновладці керують нашою країною, переписують під себе закони, не здивують і такі вибрики "Нафтогазу". Та чиновникам варто пам’ятати: українці живучі… Скільки політиканів протягли на своїх горбах… І скільки ще доведеться протягти? Чи… може, диво таки станеться і щось зміниться?

Фото:Google Відео:YouTube

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram