В антикорупційному законі знайшли дірку
Загрузка плеера...

Говорили-балакали… Уся прогресивна світова спільнота раділа за Україну, коли Верховна Рада спромоглася прийняти закон "Про Вищий Антикорупційний суд". Тепер виявляється, що даремно. В стані "антикорупційної ейфорії" повз увагу народних обранців пройшла одна дуже важлива поправка. На думку експертів, вона легко дозволить топ-корупціонерам країни уникнути відповідальності за вчинені злочини.

Норма передбачає, що справи Національного антикорупційного бюро, розгляд яких почався в загальних судах першої інстанції, будуть завершені так само в загальних судах. А відтак, апеляція відбудеться в обхід Антикорупційного суду. Натомість, згідно із попередніми домовленостями з міжнародними партнерами, апеляція справ, які зараз знаходяться на розгляді в загальних судах, мала б відбутися саме в апеляційній палаті Антикорупційного суду.

У Transparency International Україна кажуть, що норма з’явилася в тексті правок до закону, розданому в комітеті за годину до голосування, однак не була зачитана головою профільного комітету Русланом Князевичем у сесійній залі перед ухваленням закону та не обговорювалася на комітеті.

"Необхідно терміново виправити цю помилку, проголосувавши за відповідні зміни до закону, адже ухвалена норма відкладає винесення остаточних рішень по справах НАБУ ще на кілька років", — зазначив виконавчий директор Transparency International Україна Ярослав Юрчишин.

В свою чергу, очільник Центру протидії корупції Віталій Шабунін підтримує правозахисників із Transparency International і зазначає, що у погоджувальній таблиці, викладеній на сайті Верховної Ради, цієї правки не було, і апеляція мала відбуватися в Антикорупційному суді.

На його думку, "ця норма – це амністія для всіх ТОП-корупціонерів, чиї справи вже в судах".

"Тепер же справи Мартиненка, Насірова та інших одіозних ТОП-посадовців так і залишаться в звичайних судах та, як ми розуміємо, будуть "злиті", - каже Шабунін.

Нагадаємо, що 7 червня Верховна рада України ухвалила закон №7440 про Вищий антикорупційний суд України. За нього проголосували 315 народних обранців. Однак пізніше експерти заявили, що для запуску процесу створення суду потрібен ще один закон. Бо ухвалений документ лише визначає засади створення та роботи Вищого антикорупційного суду, але не створює його.

Джерело: YouTube, фото – з відкритих джерел

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram