НБУ наполягає на проведенні перепису населення
Загрузка плеера...

Національний банк України наполягає на необхідності проведення другого Всеукраїнського перепису населення через масштаб міграції за кордон. Про це йдеться в звіті НБУ щодо фінансової стабільності.

НБУ наголошує, що приватні грошові перекази з-за кордону - важливе джерело надходження валюти в Україну, що забезпечує стійкість внутрішнього валютного ринку, підтримує споживання і заощадження. Але у довгостроковій перспективі масова трудова міграція створює високі ризики. Зокрема, призводить до зниження потенційного ВВП і надмірного тиску на державні фінанси, оскільки трудові мігранти рідко платять податки і соціальні внески.

Фахівці стверджують, що без перепису точний облік трудових мігрантів провести неможливо. Звичайно, є статистика Державної прикордонної служби, згідно з якою у 2008-2017 роках за межі України виїхали близько 4 млн українців, значна частина з них не планує повертатися.

Проте більшість експертів називає число в рази більше. За песимістичними оцінками, наша держава втратила цілих 12 мільйонів працездатного населення.

Нагадаємо, що останній перепис населення України проводився 2001 року. Наступний мав би відбутися 2011-го року, але його вже декілька разів відкладали. Згідно з останнім розпорядженням уряду, наступний перепис заплановано на 2020 рік.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram