Нову назву Македонії обговорять на референдумі
Загрузка плеера...

Афіни та Скоп’є нарешті врегулювали тривалу суперечку навколо назви Македонії. Її перейменують на Північну Македонію. Про це повідомив прем’єр колишньої югославської республіки Зоран Заєв.

Восени цього року в Македонії проведуть референдум з питання перейменування. Уряди обох країн підпишуть договір, а також відповідну зміну внесуть до конституції колишньої югославської республіки. При цьому її громадяни будуть македонцями, національність – македонською, відповідною буде й назва мови в ООН.

Зоран Заєв заявив: тепер грецький уряд має намір повідомити ЄС і НАТО про врегулювання суперечки. А це значить, що тепер нічого не перешкоджатиме вступу країни до цих двох об'єднань.

Раніше прем'єр-міністр Греції Алексіс Ціпрас заявив про досягнення домовленості з Македонією щодо нової назви цієї країни.

Як відомо, суперечка між Афінами та Скоп’є триває вже 25 років. Греція наполягала, що Македонія привласнила назву однієї з її північних провінцій і тому блокувала діалог щодо вступу країни до Північноатлантичного альянсу та Європейського Союзу.

Фото: Google

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram