Зятя короля Іспанії посадили за податкові махінації
Загрузка плеера...

Верховний суд Іспанії ухвалив вирок зятю короля Філіпа VI Іньякі Урдангаріну. Його визнали винним у податкових махінаціях і нецільовому використанні декількох мільйонів євро з громадських фондів.

Також встановлено, що через свою фірму герцог Пальми, чоловік принцеси Крістіни привласнював гонорари за заходи, які навіть не проводилися. До слова, він керував некомерційною організацією, до функцій якої входило сприяння розвитку спорту в Іспанії.

За рішенням суду 50-річного Іньякі Урдангаріна засудили до 5 років і 10 місяців позбавлення волі.

Королівський зять може уникнути тюремного ув'язнення, якщо так вирішить Конституційний суд Іспанії. Але в історії країни ще не було випадку помилування засуджених більш ніж на п'ять років позбавлення волі.

Розслідування кримінальної справи проти Урдангаріна та його дружини тривало з 2008 року. При цьому у лютому 2017-го суд виправдав принцесу, яку обвинувачували в причетності до шахрайських схем її чоловіка. Однак Крістіні належало виплатити штраф у розмірі 265 тисяч євро за те, що вона користувалася викраденими грошима.

Нагадаємо, що слідчі звинуватили Урдангаріна у використанні його спортивного фонду для отримання від місцевої влади контрактів за завищеними цінами. Отримані гроші надходили через офшорні компанії на особисті рахунки королівського зятя. Загалом так вдалося перевести понад шість мільйонів євро.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram