Українці рахують копійки, а не думають про права
Загрузка плеера...

Українці перебувають у ТОП-10 серед 92 країн світу за витратами на продукти харчування. Водночас наша купівельна спроможність поступово падає. Тому на фоні стрімкого росту цін далеко не кожен помічає "оспіваний" урядовцями ріст зарплатні. Про це заявив генеральний директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

Олексій Дорошенко, директор Української асоціації постачальників торговельних мереж:

"Покупательская способность в молоке (при росте средней заработной плате на 19%) упала на 5%. В свинине – на 11%. В свинине на 11%. Казалось бы, хлеб… Самый дешевый продукт, самый доступный для нас. Так вот, в белом хлебе рост покупательской способности составил за год всего лишь 1%. При этом всем в 30% регионов, то есть, в трети нашей страны даже в хлебе покупательская способность упала. И только в картофеле она выросла на 27%".

Експерти переконані: для того, щоб ми не тільки платили, як у країнах ЄС, а й отримували відповідні зарплати, потрібно розвивати економіку країни. Та є низка "але". По-перше, наша експортна орієнтованість гальмує розвиток країни і заважає росту зарплат.

По-друге, політика управлінців, спрямована на ліквідацію малого та середнього бізнесу, де-факто не дає можливості сформуватися середньому класу. А за його відсутності ні про які економічні та політичні зміни не може бути й мови.

В експортно-орієнтованій державі, яка виробляє та продає продукцію низького ступеня переробки, зарплати будуть низькими завжди, адже основна частина доходів від бізнесу формується за кордоном.

Ігор Гарбарук, експерт Центру аналізу економічної політики:

"Основная часть доходов бизнеса формируется за пределами территории страны. Это товары не продаются внутри страны, поэтому нет ни малейшего смысла для бизнеса повышать заработные платы внутри страны. С другой стороны, наш уникальный опыт ведения бизнеса говорит о том, что ты не можешь быть крупным бизнесменом, не имея определенного уровня политического лоббизма. Следовательно, на политический лоббизм тратятся деньги, те самые деньги, которые в нормальных странах большой бизнес крупный тратит на инновации".

Тому бізнесменам просто не вигідно платати і політикам за "дах", і своїм робітникам… А прості українці не задумуються про права та свободи і спрямовують усі сили й енергію на заробляння грошей хоча б для того, щоб вижити.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram