Нормандська зустріч – позитив побачив тільки Клімкін
Загрузка плеера...

У Берліні на віллі Борзіг відбувся саміт глав Міністерств закордонних справ "нормандської четвірки".

Під час зустрічі сторони обговорили гуманітарну проблематику, можливість розгортання миротворчої місії ООН на Донбасі, а також питання безпеки і виконання "формули Штайнмайера". Сторони також вперше торкнулися питання звільнення українських політв’язнів у РФ.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін охарактеризував зустріч як "реальну дискусію". За його словами, це була дискусія з питань, які ніколи не обговорювалися на рівні "нормандського формату".

На саміті російський міністр Сергій Лавров запевнив, що український омбудсмен Людмила Денісова тепер матиме постійний доступ до політв’язнів.

Крім того, Лавров на полях зустрічі встиг обговорити з Клімкіним тет-а-тет питання обміну полоненими і місію ООН на Донбасі.

Хоч очільник українського відомства повідомив про позитивні результати зустрічі та назвав її "корисною місією", однак, міністр закордонних справ Німеччини Хайко Маас так не думає. Він заявив, що Росія і Україна не змогли дійти згоди у багатьох питаннях, зокрема і щодо миротворців. За його словами, сторони вирішили доручити політичним директорам продовжувати ці переговори.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram