В Україні ввели обмеження на польоти безпілотників
Загрузка плеера...

Державна авіаційна служба встановила обмеження на польоти дистанційно пілотованих повітряних суден вагою до 2 кілограм. Про це йдеться в оприлюдненому Тимчасовому порядку використання повітряного простору України.

Зазначається, що літати можна лише вдень. При чому, забороняється здійматися над об’єктами під охороною, визначеними Міноборони, МВС, прикордонною службою, СБУ, Нацполіцією, Нацгвардією, УДО, іншими військовими та правоохоронними органами. А також, над виправними центрами, колоніями та СІЗО.

Ба більше, судна не можуть кружляти над дорогами державного значення, промисловими зонами, електростанціями, залізничними станціями, морськими портами, сховищами пального, нафти, газу, інших небезпечних речовин та рідин.

Водночас центральні вулиці міст, селищ міського типу та сіл, залізні дороги державного та регіонального значення та лінії електропередачі можна перетинати, але не літати над ними.

Також у порядку вказано без уточнення про заборону польотів над "іншими важливими державними та потенційно небезпечними об’єктами".

Над вищезазначеними територіями можна підійматися виключно з дозволу від відповідного відомства, власника чи адміністрації.

Заборона стосується також місць аварій і катастроф, зон поліцейських, АТО, спецоперацій та "визначених для забезпечення безпеки осіб, відносно яких здійснюється державна охорона".

Порядок також визначає максимальну швидкість польоту – 160 км/год, висоту – 50м, відстань від пілота та сторонніх осіб.

Юрист Масі Найєм заявив, що Державна авіаційна служба України скеровує нас летіти на дно.

Приміром, те, що зовнішній пілот повинен припинити політ на вимогу представників правоохоронних органів або військових формувань - це порушення Конституції України в частині презумпції невинуватості та в частині права вільно збирати інформацію.

Також він додав, що деякі співробітники Державіаслужби визнали, що ці правила суперечать здоровому глузду. Тому компанія "Міллер", де працює Масі Найєм, буде оскаржувати ці правила на замовлення Всеукраїнської федерації власників безпілотників.

Фото:Google Відео:YouTube

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram