Фестиваль Odessa Classics зібрав світові таланти
Загрузка плеера...

Представники світової музичної еліти, провідні українські виконавці, художники, літератори та інші митці вже вчетверте зібралися на найбільшому в Україні міжнародному фестивалі класичної музики Odessa Classics. Цього року він тривав протягом 10 днів.

Заходи у рамках фестивалю проходили на основних концертних майданчиках Південної Пальміри: в Одеському національному академічному театрі опери та балету, обласній філармонії, у музеях та в Urban Music Hall.

Однією зі знакових подій Odessa Classics став безкоштовний гала-концерт просто неба. Послухати чудову музику в супроводі чарівних відеоінсталяцій на знаменитих Потьомкінських сходах зібралися близько 10 тисяч глядачів.

Пліч-о-пліч із відомими світовими виконавцями виступив і переможець всеукраїнського дитячого Фортепіанного конкурсу імені Серафими Могилевської.

До слова, це творче змагання відбулося вперше в історії фестивалю. За перемогу та можливість продемонструвати свої вміння на заході боролися діти віком від 11 до 15 років з різних міст України. Кращим із кращих члени журі обрали 13-річного киянина Романа.

Роман Федюрко, музикант:"Я намагаюся відгородитися від всього оточуючого, у тому числі від публіки, від журі, від зали… І, чесно кажучи, уявляю собі таку стіну: рояль, я, музика, композитор, твори якого я граю… І я намагаюся забути про все оточуюче і дійсно грати, передавати задум композитора".

І це малому віртуозові дуже добре вдається. Принаймні так кажуть глядачі цього концерту. Їм до снаги класична музика – вона постійно дивує, розширює горизонти, кожен музикант вкладає у мелодію часточку свого серця, своєї душі, а це не може не чарувати.

Дарія, глядачка:"Здесь всегда можно услышать что-нибудь интересное. И понятно, что классическая музыка на очень высоком уровне, но всегда есть что-то необычное. Хорошо, что мероприятия проходят не только в филармонии, а еще и на открытом воздухе".

Анатолій ходить на фестиваль уже третій рік поспіль. Чоловік розповідає: на кожному концерті він відкриває для себе нове бачення класичної музики… 

Анатолій, глядач:"Как всегда, поразил дуэт Очала и Ботвинова, потому что это объединение восточных культур, восточного темперамента, эмоций и западного ума. Сегодня это особенно актуально, примерить два этих мира. И современное прочтение классики. Вивальди звучал совершенно по-новому и Бах, написанный молодыми композиторами, звучал свежо. Эти произведения были написаны в эпоху феодализма. Они немножко были скованные рамками, а молодой Вивальди и современный, как и Бах, в эпоху какой-то демократии и свободы… Это совершенно новое звучание".

Цього року Odessa Classics зібрав близько 20 тисяч українців та гостей з-за кордону. Ідейний натхненник і президент фестивалю Олексій Ботвінов розповів: зали були переповнені, практично всі білети розкупили ще за пів року до старту.

Олексій Ботвінов, народний артист України, президент Odessa Classics:"У нас выступают лучшие музыканты мира с самыми актуальными и самыми интересными проектами. Мы очень счастливы, что они действительно все приехали и это все происходит, мы очень счастливы тому, что полные залы. Потому что немножко неожиданно для нашей страны… Ну как. 10 дней подряд. Но если мы говорим о большой программе, та, которая происходит в залах, где 1100 мест, 1500 мест, – у нас аншлаги. Это большое счастье для нас. Мы понимаем, что мы на правильном пути и что этот фестиваль нужен и городу, и стране, потому что очень-очень много людей из разных городов нашей страны приехало на фестиваль".

Четвертий найбільший в Україні міжнародний фестиваль класичної музики завершився, та вже через рік Odessa Classics знову збере найталановитіших музикантів та десятки тисяч глядачів… І знову на одеських сценах лунатиме Моцарт, Бах і Вівальді, а фестиваль дивуватиме все новими й новими відкриттями.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram