Рік безвізу – заслуга суспільства, а не влади
Загрузка плеера...

Безвізовий режим –  беззаперечний плюс для України. Але це не те, чим має вихвалятися влада. Таку думку в ексклюзивному інтерв'ю телеканалу News Network з нагоди річниці запровадження безвізу висловили економічні та політичні експерти.

Валентин Гладких, політолог:

"Я не вважаю, що це є тим досягненням, яке повністю перекриває всі провали і невдачі. І другий момент, я не вважаю, що цей результат є винятково результатом нинішньої влади".

Олександр Пасхавер, економіст:

"Безвиз – это заслуга Майдана. Майдан есть и сердце и причина изменений в обществе в целом. Власть изменяется в той мере, в какой меняется общество.  Безвиз резко облегчил условия движения в Европу. Потому что есть простая закономерность. Чем больше людей ездит в Европу, тем больше союзников".

Водночас експерти закликали владу менше приписувати собі заслуги безвізу, а більше думати про те, як покращити ситуацію в середині країни. Інакше, з огляду на зростання цін, корупцію в державних органах, несприятливий інвестиційний клімат, відсутність робочих місць,  відтоку громадян за кордон не уникнути.

Нагадаємо, безвізовий режим між Україною та Європейським Союзом набув чинності 11 червня 2017 року. Першими його запустили для нашої країни  Фінляндія, Естонія, Латвія, Литва, Румунія, Болгарія, Греція і Кіпр.

За даними Державної прикордонної служби, за рік українці скористалися безвізом 517 тисяч разів. Йдеться про поїздки до ЄС із біометричним паспортом.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram