У Країні Басків знову захотіли незалежності
Загрузка плеера...

Десятки тисяч жителів Країни Басків в неділю, 10 червня, вишикувалися живим ланцюгом довжиною понад 200 кілометрів і вимагали ще більшої автономії.

Ланцюг простягнувся від міст Сан-Себастьян і Більбао на півночі Іспанії до столиці регіону Віторії.

В останні роки в Країні Басків ідея незалежності почала втрачати підтримку, але багато хто з політиків вважають, що населення повинно мати право провести референдум з питання своїх майбутніх відносин з Мадридом.

Учасники акції писали свої побажання на шийних хустках, які стали елементами живого ланцюга. У деяких учасників були помічені символи підтримки сепаратистів-каталонців.

Утім, на відміну від Каталонії, де відокремлення від Іспанії підтримують близько 50% населення, в Країні Басків наразі, згідно з опитуваннями, незалежності прагнуть лише 15-17% жителів.

Нагадаємо, у травні сепаратистське угрупування ЕТА, яке виборювало незалежність Країни Басків, офіційно оголосило про розпуск. Євросоюз вважає ЕТА терористичною організацією, з 1968 по 2010 рік внаслідок її діяльності загинуло понад 800 осіб. У 2011 році угрупування оголосило про постійне припинення бойових дій.

Сьогодні Баскський регіон володіє більшою автономією, ніж будь-який інший з 16 регіонів Іспанії. У нього власна поліція, система освіти, мова, а також особливі фінансові відносини з Мадридом.

Джерело: Reuters, фото – з відкритих джерел

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram